A Danubius Rádió műsorvezetőjeként ismertük meg - Garami Gábor 52 évesen egy festménygaléria arca lett
Garami Gáborhoz mindig is közel álltak a vizuális művészetek, leginkább a kortárs alkotások és az absztrakt festészet vonzották.
Garami Gábornak 1993-ban Rókusfalvy Pál javasolta, hogy foglalkozzon rádiózással: amikor a stúdiójában felmondott egy reklámot, kiszúrta, hogy a fiatal srácnak rádiós hangja van. Nem sokkal később már reggeli műsort vezetett a Star Rádióban, amit a Danubius és a Class FM követett, jelenleg pedig a Sláger FM műsorvezetője.
Potyautas, avagy Gurul a Garami! címmel websorozatot is indított, amelyben ismert emberekkel beszélget autózás közben, de zenészként is ismert, saját együttese a Garami Funky Staff. Nem olyan régóta egy másik művészeti ághoz is kötődik: egy online festménygaléria arca lett.
Garami Gábor és a festmények
- A képzőművészet mindig is vonzott, azon belül is leginkább a kortárs alkotások és az absztrakt festészet. Ezért is örültem, amikor tavaly megkeresett az Art&More project, hogy legyek az egyik márkanagykövetük. Az első festmény, amely Solymosi Miklós munkája, ösztönösen került kiválasztásra, ugyanis azt érzetem, hogy ezt a képet dinamikus jazzkompozíció inspirálta: Miles Davis zenéje jutott róla eszembe, a Tutu album nyitódala, amit fiatalkorom óta nagyon szeretek.
A középiskolában tanult műszaki rajzot, de más közvetlen kapcsolata nincs a képzőművészeti ágakkal, gyerekként sem jeleskedett egyikben sem.
- Ezért is lenyűgöző számomra, ha valaki olajfestékkel, különböző technikával olyan valamit alkot, amit aztán a kép nézője művészetnek lát, és az érzékeit simogatja, vagy egyszerűen csak jó benne gyönyörködni. Az utóbbi időben ugyan autodidakta módon elkezdtem tanulmányozni a modern képzőművészetet, leginkább a festményeket, könyveken, kiállításokon, dokumentumfilmeken keresztül, és persze nagyon szívesen hallgatom szakértő művészettörténészek előadásait is a témában.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Kevesen tudják, hogy kétszer is jelentkezett a Színművészetire, de nem vették fel, amit ma már nem bán, nem a színészet az ő világa.
- A rádiózás és a zenélés a két legnagyobb szerelmem, de persze soha nem állt távol tőlem a többi művészeti ág sem, így jött annak idején a színészkedés ötlete is. Aztán rájöttem, hogy én inkább megmaradok nézőnek, és azóta is örömmel figyelem a mozgóképeket vagy a színpadot is. Valahogy mindig a vizuális művészetek álltak a legközelebb hozzám - persze csak a zene után.
- Ha nem lehetnék rádiós vagy zenész, akkor is biztosan a rádiózás vagy a zenélés közelében dolgoznék mint hangmérnök, ügyelő vagy koncertszervező. Szeretnék mindig közel lenni az alkotó, kreatív emberekhez. De persze autót vezetni is nagyon szeretek, és kevesen tudják, hogy a rádiózás előtt képesítés nélküli tanárként iskolákban és árvaházakban is dolgoztam.
A Danubius Cappuccino műsorvezetői egykor és ma
Buza Sándorra a legtöbben talán a Danubius Rádió Cappuccino című műsorából emlékezhetnek, amit Jakupcsek Gabriellával és Gundel Takács Gáborral közösen vezettek. Nézd meg, mivel foglalkoznak a reggeli műsor házigazdái napjainkban!
A Danubius Rádió műsorvezetője volt - Meglepődsz, a 63 éves Buza Sándornak mi ma a munkája
Nézegess képeket!
Elolvasom