Esztergályos Cecília: „Az első szerelmem tönkretette az életem” - Ezért nem születhetett gyereke

Esztergályos Cecília D. Tóth Kriszta Elviszlek magammal című műsorában mesél első szerelméről.

Esztergályos Cecília első szerelme
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Esztergályos Cecília Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő mai napig aktív munkájában, pezsgő életet él és örökké mosolyog. D. Tóth Kriszta Elviszlek magammal című műsorában élete nehéz pillanatairól mesélt, és azt is elárulta, miért nem született gyermeke.

Élete során hatszor házasodott, hatodik férjével 1985 óta alkotnak egy párt - megismerkedésük történetéről itt olvashatsz

Esztergályos Cecília első szerelme

A 80 éves művésznő a hatvanas években balettművészként végzett az Állami Balettintézetben, 1960 és 1963 között a Pécsi Balett társulatának tagja volt. Ekkor ismerte meg Pécsett első szerelmét.

- Ő, hát nem akarattal, de tönkretette az életemet. Mondta, hogy ő nem akar gyereket, és nem vesz el feleségül - mesélte a műsorban Esztergályos Cecília, aki hozzátette, ezt persze nem árulhatta el szüleinek.

A fiatal színésznő négyszer esett teherbe Fülöp Zsigmond színésztől, de tiszteletben tartotta azt, hogy párja nem szeretne családot alapítani. Esztergályos Cecília ezt az időszakot úgy írta le, hogy reggel a pécsi balettből egyenesen a Baross utcai klinikához ment, majd este vissza előadásra.

- Hát persze, hogy nem lehetett gyerekem aztán. Tehát tönkretettem magam teljesen.

Esztergályos Cecília itt él

Esztergályos Cecília és férje, Fonyódi Péter 15 éve laknak a festői szépségű solymári otthonukban.

Esztergályos Cecília gyönyörű helyen él: mintha egy elvarázsolt erdő közepén lenne a ház

Esztergályos Cecília és férje, Fonyódi Péter 15 éve laknak a festői szépségű solymári otthonukban.

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Cover-kép: MTVA/Zih Zsolt

Ezt is szeretjük