A magyar színész, akinek hangját ezer közül is felismerik: van, aki imádja, más a falra mászik tőle

Csőre Gábor az egyik legismertebb szinkronhang, számos filmben, sorozatban, animációban és reklámban hallhatjuk.

Csőre Gábor hangja

Ha meghalljuk Csőre Gábor hangját, biztos, hogy a színész arca mellett sokaknak egy-egy híres szerepe is beugrik. 

Nem csoda, az Internetes Szinkron Adatbázis szerint több mint 1300 szinkronban működött közre. 

Csőre Gábor hangja

A Jászai Mari-díjjal is kitüntetett színész már 11 éves korában szerepelt a Magyar Rádió Gyermekstúdiójának rádiójátékaiban, közreműködött a Bambi gyermekei hangjátékban és az Álmodik az állatkert című hanglemezen. Filmen először 13 évesen, az 1984-ben készült Kismaszat és a Gézengúzok című tévéfilmben láthattuk, első színpadi szerepét a Játékszínben játszotta.

Csőre Gábor a Marsra magyar! című sorozatban.
Fotó: Aradi Nóra

1997-ben diplomázott a Színművészetin, osztálytársa volt többek között Liptai Claudia, Cseke Katinka, Pindroch Csaba, Balázsovits Edit vagy Bozsó Péter - utóbbi Csőre Gábor lányának a keresztapja. Rögtön a Vígszínházhoz szerződött, melynek 2020-ig volt a tagja, ebben az évben a Thália Színház színésze lett. Shakespeare Rómeójától kezdve Csongor és Tünde Balgáján át A három testőr Rochefortjáig számos világhírű színpadi darabban szórakoztatta a közönséget.

Szerepelt a Nyócker!, a Dumapárbaj, A Viszkis, az Elk*rtuk és a Blokád című filmekben, a Tea, A mi kis falunk, Bátrak földje vagy a Pepe című sorozatokban. Jelenleg a Marsra magyar! című magyar sorozatot forgatja, amelyben egy magyar kisvállalkozás ügyvezető-igazgatójaként tűnik fel, ami felkérést kap a NASA-tól, hogy legyen a beszállítójuk a Marson.

Csőre Gábor a Marsra magyar! című sorozat egyik jelenetében.
Csőre Gábor a Marsra magyar! című sorozat egyik jelenetében.
Fotó: Aradi Nóra

Az első hazai gyártású, kifejezetten az online térbe készülő, előfizetés nélkül elérhető sorozat május 2-án debütál. A dokukomédia-sorozatot a Pusztai Ferenc producer által vezetett KMH Film fejleszti és gyártja, az epizódok májustól heti rendszerességgel lesznek láthatóak díjmentesen az Indexen. 

Filmes és színpadi szerepei mellett elképesztő a szinkronszerepeinek száma: 51 évesen megszámlálhatatlan filmben, sorozatban, animációban és reklámban adta a hangját egy-egy karakternek. 

Adam Sandlert el sem tudjuk képzelni nem Csőre Gábor hangján, az amerikai sztárt csak egy-egy alkalommal szinkronizálta másik magyar színész. Vicces az a YouTube-videó, amelyikben Csőre Gábor Tóth Árpád Láng című versét szavalja, de a képernyőn Adam Sandlert látjuk.

Jake Gyllenhaalt, Tom Hiddlestont és Elijah Woodot is nagyon sokszor szinkronizálta, utóbbit A Gyűrűk Ura trilógiában is. A Trónok harcában Robb Stark, a Szívek Szállodájában Michel, az Így jártam anyátokkal sorozatban Marshall magyar hangja volt. Több mint húsz éve ő szólaltatja meg a South Park című rajzfilmsorozatban Eric Cartmant: sokak szerint a duci, mocskos szájú kisfiúhoz jobban illik Csőre magyar hangja, mint az eredeti. 

Egy másik rajzolt figura, egy elektronikai és számítástechnikai termékeket árusító webáruház zöld kis földönkívülije is az ő hangján szólal meg: van, aki szerint aranyos, míg mások a falra másznak tőle. A szinkronstúdióban egyszer fel is olvasott egy dühös nézői levelet. Lehet szeretni vagy nem szeretni a figurákat, akiket Csőre Gábor szinkronizál, de az biztos, hogy az emlékezetünkbe véssük őket. 

Képeken 5 külföldi rajzfilmfigura és magyar hangja - nézd meg őket!

Nézd meg képeken, kik azok a színészek, akik a legismertebb külföldi rajzfilmek főszereplőinek kölcsönözték a hangjukat!

Botrány lett belőle, amiért lecserélték kedvenc sorozatunk főszereplőjét

Nézegess képeket!

Elolvasom

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Cover-fotó: Aradi Nóra

A cikk támogatott tartalom.

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük