Csepke a 80-as évek magyar gyereksztárja volt: felismered 48 évesen?
Karsai Veronikát a nyolcvanas években mindenki ismerte a Magyar Televízió Csepke című sorozatából és a filmből.
Csepke vagyok! - mutatkozott be a nyolcvanas évek egyik legnépszerűbb gyerekműsorában, a Csepke sorozatban Karsai Veronika. 1984–től 1986-ig futott a Magyar Televízióban a kiskamaszok problémáit ifjúsági pantomimsorozatban bemutató alkotás.
Csepke sorozat szereplője
A Csepke sorozat, illetve film szakmai vezetői a szülei voltak, emellett Karsai Gizella és János alakították a sorozatban a címszereplő szüleit is. A pantomimszakma kiemelkedő alakjaiként a hetvenes-nyolcvanas években az egész világot bejárták, mindenki ismerte őket.
Karsai Veronika a Csepkét követően szerepelt még néhány tévéműsorban és színdarabban, az 1993-as Ki mit tud?-on 17 évesen megnyerte a színpadi játék kategóriát. A Madách Imre Gimnáziumban érettségizett, ami után a Janus Pannonius Tudományegyetem magyar-színház szakára került, ezt követően a Magyar Drámapedagógiai Társaságnál egy 120 órás drámapedagógiai szakképzésen vett részt. Diplomázott az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskolán, valamint a Veszprémi Egyetem Bölcsészettudományi Karán is. A gdanski és a gloucestershire-i egyetemen is vett részt képzéseken.
- A pantomimnek a ’80-as évek fénykora óta hányattatott a sorsa itthon, mert hivatalosan sem táncosok, sem színészek nem vagyunk, igazából sehova sem tartozunk. Én is önerőből képeztem magamat, mert pantomimes iskola nem létezik - mesélte a kultura.hu-nak.
Megfordult berlini, bécsi, washingtoni, zürichi fesztiválokon, több budapesti teátrumban alkotott, így a Thália Színházban vagy az RS9-ben is. Számára a pantomim színház, ugyanakkor úgy véli, sokak fejében előítélet vagy téves elképzelés él erről a művészi kifejezésformáról.
Sajnos sokak számára a pantomimes egy fehér arcú, mutogató, gugyerák valaki, mert ezt ismerhetik a filmekből.
- Vagy az, aki az utcán áll, és akkor mozdul meg, ha bedobják a százast a kalapjába, mert ezzel találkozhatnak a köztereken. Azt gondolom, az egyik rossz élményekből fakadó karikatúra, a másik ügyes mutatvány.
48 évesen pantomimművész, mozgásrendező, oktató, de csapatépítő, mozgás-, gesztus- és színésztréner.
- Több száz tanítványom volt a Mimage Pantomim Színház és Stúdióban, köztük hobbi- és profi csoportok egyaránt. A húsz év társulat- és iskolavezetés tapasztalatait használom ma előadóként, alkotóként, trénerként is. Élményszínházi workshopokat tartok felnőtteknek, amelyekre bárki jöhet.
- (…) Van két gyerekcsoportom is, az egyik a Csepke Stúdió, ami szeptembertől újra megnyílik minden kis érdeklődő előtt. A másik gyerekcsoportom a Koneli Alapítványi Általános Iskola kis csapata, ahol hasonló módszerrel és célkitűzéssel dolgozom. Ezenfelül improvizációs társulatoknak tárgyalkotó pantomimtechnikai, a Csehov Műhelynek pedig színpadimozgás-tréningeket tartok. Hívnak színházi produkciókhoz is valamely kreatív minőségemben - mesélte a kulturális portálnak.
Szász Marci a 90-es években csodagyerek volt: 34 éves, felnőtt férfiként így él ma
Szász Marcinak ötévesen 195-ös volt az IQ-ja, sokan megszerették, de sok lett az irigye is. Egy idő után hátat fordított a rivaldafénynek.
ElolvasomCover-fotó: Magyar Televízió/Csepke
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció