Bodrogi Gyula 18 éves unokája gyönyörű és tehetséges: Enikő a színpadra született
Bodrogi Gyula unokája nem csak szépen énekel, saját maga szerzi a dalait. Első szerzeményét már a közönség is hallhatta.
Bodrogi Gyula nevét nincs, aki ne ismerné az országban: a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színművész, rendező, színházigazgató, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának, a József Attila Színház és a Vidám Színpad örökös tagja 17 évesen néptáncosként kezdte a karrierjét. 1954-ben vették fel a Színművészetire, még főiskolás volt, amikor debütált a kamera előtt.
Úgy tűnik, igaz a mondás, a történelem gyakran megismétli önmagát. A színész lányunokájáról is nagyon hamar kiderült, van jövője a színpadon: a 18 éves Bodrogi Enikő örökölte a tehetséget, gyönyörű énekhangját pedig már a közönség is ismerheti.
A gyönyörű lány 2022 májusában fog érettségizni, de már megtette az első lépéseket az énekesnői karrier felé. Nagypapája oldalán többször láthattuk a múltban színpadra lépni, Mága Zoltán április 7-én tartott koncertje mégis különleges volt mindkettejük számára: Enikő életében először ekkor adta elő nagyközönség előtt saját szerzeményét.
Bodrogi Gyula az unokájáról
Külön-külön léptek fel Mága Zoltán A 100 templomi jótékonysági koncertsorozat mezőkövesdi helyszínén. Milyen érzés volt nagyszülőként Enikőt a színpadon látni?
- Nehéz szavakban leírni. Ilyenkor van az, amikor az ember azt mondja: „Nekem nagyon tetszik! Na, de én biztos elfogult vagyok!”. Alig vártam már, hogy a szám végére érjen, mert, amikor véget ért, és láttam, hogy a közönség mosolyog és jókedvű, akkor nyugodtam meg. A művészélet arról szól, hogy a közönségnek valamilyen jó érzést csináljunk. És úgy néz ki, Enikő éneke jólesik a közönségnek. Már lépett fel velünk korábban más zenés műsorokban, de ez most teljesen más volt, most elfogultság nélküli közönség előtt lépett fel.
Enikőn látszik, otthonosan mozog a közönség előtt, minden túlzás nélkül mondhatjuk rá, hogy a színpadra született. Átveszi a stafétabotot?
- Ezt neki kell eldöntenie. De mindenképpen úgy kell indulnia, hogy legyen a zsebében egy más, tanult foglalkozás. A mi szakmánk, ha megy, akkor csodálatos, de ha valamilyen oknál fogva nem megy, akkor nagyon szomorú. Kell egy másik, megfogható lehetőség, hogy ne kelljen a szomorút egy pillanatra se átélni. Enikőben megvan a fogékonyság, és nagyon szorgalmasan is csinálja, de akkor is kell, hogy legyen még egy kis út, egy szakma, amit meg lehet tanulni.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Bodrogi Enikő hallgat a nagypapai tanácsra, és nem tesz fel mindent egy lapra. Bár az éneklés a fő álma, azért van egy B terve a jövőjére nézve. Ezen a vonalon is áll előtte példa, édesapja, Bodrogi Ádám útját követi.
Bodrogi Enikő az éneklésről és terveiről
- Egy hónap múlva fogok érettségizni. Nem színi vagy művészeti egyetemen megyek tovább, hanem bizniszt, menedzsmentet és marketinget szeretnék tanulni. Apa útját fogom követni, akinek van egy saját szállodája. Ez lenne a fő szakmám, de mellette imádnék énekelni, ezt egy második szakmának tekinteném, és a kettőt egymás mellett is tudnám csinálni.
Egy saját szerzemény a legtöbbször személyes élményeken alapul. Honnan merítetted az inspirációt, amikor megírtad az Ott Hagytál című dalt.
- Ez egy összetett dolog. Egy régi traumából összegyűlt sok érzelem, amik egyszerre kirobbantak, ezt fogalmaztam meg ebben a számomban. Ki kellett adnom magamból valamilyen formában az érzelmeket, így jött létre a dal. Egyszerre jött a zene és a szöveg, először egy zongoraalapot csináltam. Egy nagyon kedves családtagom, Döme Zsolt zeneszerző (nagymamája, Voith Ági színésznő élettársa - a szerk.) nagyon sokat segített nekem ebben. Ő és Körmöndi Péter csinálták a zenei alapot, hatalmas hála, hogy ilyen sok munkát belém fektettek.
Kislánykorod óta a színházi világ és a zene közelében nőttél fel. Emlékszel arra a pontra, amikor ráébredtél, imádsz és tudsz énekelni?
- Négyéves koromtól kezdve énekesnő szerettem volna lenni, azóta berögzült dolog, popsztár szeretnék lenni. Folyamatosan a tévé előtt táncoltam, énekeltem. Nagy álmok voltak ezek, reméljük, hogy valóra fognak válni.
Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter lánya
Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter lánya, Rudolf Szonja nyolc évig versenyszerűen vívott, amikor abbahagyta, a ranglista ötödik helyén ált. Angelus Iván tánciskolájában tanult kortás táncot, az érettségi után a Budapesti Kortárs Főiskolára járt, a színművészetire harmadik nekifutásra, 2015-ben nyert felvételt.
Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter 27 éves lánya: a gyönyörű Szonja is színésznő
Rudolf Szonja eleinte titkolta híres szülei előtt, hogy jelentkezett a színművészetire.
ElolvasomCover-fotó: TV2/Doktor Balaton