Már előre félsz, hogy újra jön a takonyszezon? 3 immunerősítő, amit most kezdjetek el enni
Néhány természetes módszer a megelőzésért gyerekeknek.

Sok szülő várta már a szeptembert, hiszen nem volt könnyű a hosszú nyári szünetben a gyerekfelügyeletet megoldani. Az óvoda- és iskolakezdéssel azonban egy újabb problémakör kúszott vissza a családok életébe: az ősztől tavaszig tartó náthaszezon.
Hogy a gyerek minél kevesebbet hiányozzon betegség miatt az oviból, iskolából, érdemes időben elkezdeni az immunerősítést. A legfontosabb ilyenkor természetesen a C- és a D-vitamin, valamint a sok-sok mozgás a szabad levegőn, de ha úgy érzed, ezenkívül is szeretnél tenni valamit, figyelmedbe ajánlunk néhány remek természetes megoldást.
Méz - méhpempővel
A mézről évszázadok óta tudjuk, hogy egészségügyi szempontból milyen hasznos tulajdonságokkal bír: természetes antibiotikum, vértisztító, vérnyomáscsökkentő hatású. Sokak azonban csak betegség esetén fogyasztják, legtöbbször magában vagy teába keverve - ebben az esetben nagyon kell figyelni, hogy a tea ne legyen melegebb 40°C-nál, hiszen a méz értékes enzimjei elbomlanak magas hőfokon.

Ha a megelőzés a cél, akkor is hasznos lehet a méz, de még jobb, ha a méhpempős változatot választod. A méhpempő a benne lévő gamma-globulinnak köszönhetően fokozza az immunműködést, emellett több mint 150 biológiailag aktív hatóanyagot tartalmaz. Van köztük egy 10 hidroxi-2-decenoic sav is, mely egyszerre antivirális, antimitotikus és antibakteriális, vagyis vírusok, gombák és baktériumok ellen is védi a szervezetet.
Mivel önmagában savanyú, ezért fontos - különösen gyerekeknek -, hogy mézbe keverve fogyaszthassák. Ha a megelőzés a cél, hat év feletti gyerekeknek napi egy teáskanál, egy-hat éveseknek napi egy kávéskanál mézes méhpempőt adj, utána ajánlott két hét szünetet tartani, majd jöhet újabb egy hét kúra.
Grépfrútmagcsepp
A grépfrútot elsősorban magas C-vitamin-tartalma teszi hatásos immunerősítő táplálékká. A magjából készült kivonat azonban még a gyümölcsnél is hatékonyabb. A méhpempőhöz hasonlóan vírus-, baktérium- és gombaölő tulajdonsággal is bír. Fertőtleníti a torkot, így köhögés, rekedtség esetén is jó szolgálatot tesz.

Hároméves kor felett már fogyasztható, ám hogy a szülők ritkán adják a gyereknek, annak oka, hogy nemcsak a gyümölcs maga, de jellemzően a magjából készült csepp is keserű. Jó hír, hogy létezik ma már olyan változata, melyen szinte nem is érződik a keserűség, vagy annyira enyhén, hogy narancslébe csepegtetve a gyerek nem érzi meg. Fontos, hogy mindenképpen folyadékba kerüljön, mert hígítatlanul nyálkahártya-irritáló hatása van. Megelőzés céljából a 3-14 éves korosztály számára jellemzően 3x6 csepp fogyasztása javasolt, de érdemes megnézni a betegtájékoztatót.

Érzelmek logikája - Hogyan vannak jelen az érzelmek a logikus gondolkodásban?
A Femina Klub novemberi vendége Dr. Mérő László matematikus, pszichológus lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya az érzelmek és az elme bonyolult viszonyáról beszélget. Körbejárjuk, mit jelent valójában az érzelmi intelligencia, megismerjük az érzelmek szerkezetét, és hogyan alkalmazhatjuk a felismeréseinket mindennapi problémáink megoldásában is.
Pontos részletek az estről itt olvashatók: femina.hu/feminaklub
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2023. november 6. 18 óra
Helyszín: Thália Színház
Promóció
Probiotikumok az erős immunrendszerért
A probiotikumok fogyasztása nemcsak antibiotikumkúra esetén fontos, hanem megelőző céllal is. A jótékony baktériumok a bélfalon megtapadva egyfelől biztosítják a nyálkahártya védelmét, ezáltal sok kórokozónak fizikailag állják útját. Emellett elősegítik a bélnyálkahártya felszínén található immunglobulin A (IgA) termelődését: ez a fehérje a vérben termelődik, és felveszi a harcot a baktériumokkal, vírusokkal - köztük a nátha- és influenzavírusokkal. Emellett a probiotikumok segítik a K- és B-vitaminok és a folsav termelődését, továbbá gyulladáscsökkentő anyagokat termelnek. Probiotikum kapható kapszulában, de még jobb, ha probiotikus élelmiszereket adsz a gyereknek. Ilyen az élőflórás joghurt, a kefir, a savanyú káposzta és a lágy sajtok.
Immunerősítő teák őszre - Olvass tovább!
A következő teák nemcsak finomak, de az immunrendszert is erősítik: ízük a gyerekek számára sem lesz problémás.
(Képek: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- orvos
- immunrendszer