Tündéri, százéves babafotók Magyarországról: azért régen kicsit másképp csinálták
Tisztaság, egyszerűség, ártatlanság árad ezekből a régi, magyar babafotókból. Na és persze nem kevés huncutság.
A fotográfia az 1950-es évekre jellemzővé vált, tömeges megjelenését megelőzően a két világháború közötti időszakban lett szélesebb körben is elterjedt, míg az 1900-as évek kezdetén szinte kizárólag a polgári réteg igényeit szolgálta ki.
Az egyik legfontosabb kordokumentumnak, ahogy még ma is, a fénykép számított, mely már a kezdet kezdetén is az egyén és a család életének legfontosabb pillanatait örökítette meg, legyen az esküvő, hadba vonulás vagy épp egy gyermek születése.
Babafotók a régmúltból
Bár a csecsemőhalandóság Európában már a 19. század végétől csökkenésnek indult, mai szemmel a 20. század első évtizedeiben még megrázó mértékben magas volt. Fájdalmas, édesanyákhoz intézett jótanácsnak számított hároméves kora előtt nem túlságosan kötődni egy gyermekhez, mintha ilyesmit valaha is elő lehetne írni egy csodában bízó szívnek. Legyen az ok a féltés vagy épp a jövőbe vetett hit, babafotókat már a 20. század elején is készítettek, nem is akármilyeneket! Íme az élet és a remény kis hírnökei közel száz évvel ezelőttről.
Tudod, mi a pulya és a testvérgyerek? 7 régi magyar szóra kérdezünk rá
Gyerekekkel, iskolával kapcsolatos régi kifejezések következnek.
ElolvasomA változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Címlapkép: Fortepan / Ungváry Rudolf.