Görcs, gyengeség, fáradtság: 3 jel, ami magnéziumhiányt jelez a terhesség alatt

Kismamaként még fontosabb odafigyelni a szervezet minden rezdülésére.

A magnéziumhiány tünetei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A terhesség ideje alatt az egyik legfontosabb ásványi anyag a magnézium, nem is meglepő hát, ha annak túl alacsony bevitele, hiánya esetén a kismama nem érzi jól magát.

A tünetek egyértelmű felismerése érdekében érdemes kikérni a szakorvos véleményét, de, ha a magnéziumhiány gyanúja felmerül, akkor máris célzottabb táplálkozást folytathat a kismama.

Mi történik alacsony magnéziumbevitel esetén?

Bizonyos fizikai kellemetlenségek a magnéziumhiányra hívhatják fel a figyelmet. Részint a rossz közérzet, a szédülés, a gyengeség, részint a görcsök ilyenek lehetnek. A kismama hányingert érezhet, hányhat is, étvágytalanság gyötörheti. Felfedezheti, hogy sorozatosan cserbenhagyja a memóriája. A szokásosnál is erősebb fáradtság ugyancsak egy jel, de az álmatlanság is. A szívritmuszavarra is fontos felfigyelni, mely szintén lehet magnéziumhiány eredménye, de ezt szintén orvosi vizsgálat tudja megerősíteni.

Más negatív következménye is lehet, ha a kismama nem fogyaszt elég magnéziumot. Bár a várandós szervezet a babát helyezi előtérbe a kismamával szemben, szélsőséges esetben a magzat is kárát láthatja, ugyanis a túl alacsony magnéziumbevitel a baba megfelelő növekedésének szab gátat.

A szervezet számára alapvető fontosságú, a testben a negyedik legnagyobb mennyiségben előforduló ásványi anyagról van szó. A szív és az érrendszer működésében, az izmok működésében, az inzulinszint-szabályozásban is szerepe van, és a csontok és fogak növekedésének, egészségének is feltétele, mivel a magnézium a kalciummal karöltve látja el feladatát.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Miben van sok magnézium?

A tápanyagokban gazdag, magnéziumban bővelkedő étkezés kismamaként különösen fontos, hiszen a hiány megelőzése is lehetséges, nem csupán a magnéziumszint utólagos korrigálása. Magnéziumot tartalmaz a zabpehely, a burgonya, a joghurt, a zöld leveles zöldségek, például a sóska, a spenót, illetve a magvak is, mint a tökmag vagy a mandula. 

A terhesvitaminok sokféle ásványi anyagot, így magnéziumot is tartalmaznak, plusz készítményt a kismama az orvos utasítása nélkül vagy tiltása ellenére ne szedjen!  

Nyolc reggeli kismamáknak

Finomak és táplálóak: kismamaként remek napindítók ezek a reggelik.

8 tápláló reggeli kismamáknak: változatos, finom, és nagyon egészséges

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük