8 varázslatos titkos kuckó a gyerekeknek: mesés lombházak, ahonnét nem lehet kirobbantani őket
Szinte nincs olyan gyerek, aki ne szeretné a lombházakat - igazi kis fantáziavilág nyílik meg előttük.

- A sikkes letisztult szabású ruha sohasem kevés, ilyen nőies tud lenni: 3 inspiráló, gyönyörű fazon hírességektől »
- A szezon legnőiesebb cipői, amiket a francia nők irtó sikkesen viselnek: csinos kis fazonok árakkal »
- Ezzel egészítsd ki az edzést, ha keskenyebb karokat, tónusosabb vállakat szeretnél nyárra: 7 súlyzós gyakorlat otthonra »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Orosz Barbara ilyen gyönyörű menyasszony volt: férjével először szerepelt címlapon
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Nagy áremelést jelentett be a Vodafone: ezeket az ügyfeleket fogja érinteni
Akinek saját kertje van masszív fákkal, és gyerkőcök is laknak a házban, annak biztosan megfordult már a fejében a lombház építésének a gondolata.
Utána már bátran lehet a régi ábránd kivitelezésén gondolkozni, kiválasztani a megfelelő fát, sőt, még jobb, ha esetleg több fa is biztosítani tudja az alátámasztást.
A lombházépítés alapjai
Érdemes átgondolni, milyen magasra szeretnéd tervezni a lombházat - minél magasabban van, annál jobban figyelembe kell venni a fa növekedéséből fakadó változásokat - mind az ágak, mind pedig a törzs tekintetében. Ezután már a kinézetén is lehet gondolkozni, jó, ha az alapoknál kezded, amiből aztán meg tudod tervezni a többit. Szakember segítségével érdemes kidolgozni a statikus vázat, hogy biztos legyen a tartása.

Az alapanyagok közül nélkülözhetetlenek a facsavarok, a falécek, a különböző gomba- és penészgátló védőfestékek. Az akác, a teakfa és a trópusi, azaz exota fák a legalkalmasabbak a kerti építményekhez, mivel remekül idomulnak a környezeti változásokhoz, időtálló fák.
Eszköz tekintetében az alapfelszerelés részei a kalapács, a fűrész, a mérőszalag, a szintező, a derékszögű vonalzó, a racsnis franciakulcs és a csiszolópapír. A létra is nagyon fontos, de a magasságtól függően elegendő lehet egy kis állólétra is. Először az alapot kell kidolgozni, majd a lekezelt fadeszkákat csavarozás és szögelés után fémtalppal érdemes egymáshoz és a fához rögzíteni. Nem árt időnként ellenőrizni a faházat, mert használat közben itt-ott megsérülhet, ami balesetveszélyes, hiszen a kis miniház éjjel-nappal ki van téve a környezeti ártalmaknak. Jó, ha felkészülsz arra is, hogy esetleg újra kell építeni, vagy legalábbis néhány részét ki kell cserélni a biztonság érdekében, de jó esetben 4-5 évet sértetlenül kibírhat.
Nem minden esetben éri meg lefesteni, hiszen nagyon esztétikus hatása van a natúr fának, de ez a része már teljesen ízlésfüggő. Ahogy a képeken is látszik, ezerféle lombház létezik, nincs két ugyanolyan.
(Képek forrása: Pinterest, Getty Images Hungary, borító-és ajánlókép forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- érdekesség
- képek