Gyerekenként 44.700 forint járhat mindkét szülőnek: így kérhető az iskolakezdési támogatás
Iskolakezdéskor minden forint számít.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- „Napi 1 szexből 8 havonta 1 lett” - Házaspárok vallomása a szexmentes kapcsolatról
Minden évben kiürül a szülő pénztárcája, amikor elérkezik az iskolakezdés ideje, hiszen az új tanévre új tanszerek, új tornacipő, tornaruha és egyebek szükségesek. Ilyenkor minden fillér számít, ezért érdemes megragadni a lehetőségeket támogatás igénylésére.
Az iskolakezdési támogatást 2019-től jelentős változások érintik: ettől az évtől, a cafeteria-rendszer jelentős átalakítása után többé nem létezik, mint cafeteria elem. Egyes munkaadóknál ennek ellenére továbbra is biztosítják, munkabérbe építve, a kedvezőtlen, jövedelemkénti adózás és jóval több adminisztrációs munka dacára. Szerencsés esetben a munkaadó megtartja az eddig igényelhető összeget is.
Kiknek járhat a támogatást?
Azon általános- és középiskolás gyereket nevelő munkavállalók kaphatják a támogatást, akiknek a munkaadója a támogatást munkabérbe építve továbbra is biztosítja.

Mindkét szülő kaphat iskolakezdési támogatást, amire akkor is lehet mód, ha mind az anya, mind az apa azonos munkahelyen dolgozik. Erről a munkaadó dönt.
Mennyi az iskolakezdési támogatás összege?
Az iskolakezdési támogatás összege, amennyiben a munkaadó tartja a tavaly még kérhető cafeteria összegét, egy gyerek után nem lehet több a bruttó minimálbér 30%-ánál, azaz maximum 44.700 forint, kettő gyerek után 89.400, három gyerek után 134.100 forint, négy után 187.800 forint. A pénzösszeget bérbe építve kaphatják a munkavállalók, ha a munkaadó a kedvezőtlen adózás ellenére is biztosítja ezt.
Önkormányzati segítség is van
A szülők nemcsak munkáltatójuktól kaphatnak támogatást az iskolakezdési költségekre. Településenkénti, illetve budapesti kerületenkénti önkormányzatoknál is van lehetőség erre. Az egyes önkormányzatok eltérő összegekkel járulnak hozzá a költségekhez.
A Budapest 15. kerületében élők 20, a 13. kerületben élők 10 ezer forintos segítséget igényelhetnek, ha megfelelnek bizonyos feltételeknek. A feltételek ugyancsak önkormányzatonként változók, de az mindenhol alapfeltétel, hogy a család életvitelszerűen az adott kerületben illetve településen lakjon. Van, ahol az egy főre jutó jövedelmet, máshol azt adják meg egyebek mellett feltételként, hogy csak elsős gyerek után kérhető a támogatás. Az igénylést az illetékes önkormányzatnál nyújthatják be a szülők.
Veszélyes utak az iskolába
Szerencsére hazánkban nem ilyen körülmények közt mennek iskolába a gyerekek, de vannak országok, ahol a diákok nap nap után életüket kockáztatják, hogy tanulhassanak.