Megmentheti a gyerek életét, és még le is kötheted vele: egy szuper könyv az otthoni elsősegélyhez
Egy remek kiadványt mutatunk a gyerekkori elsősegély témájában.
Bár néha úgy tűnhet, a gyerekek gumiból vannak, egy szülő szemében mindig is a világ legtörékenyebb teremtményei lesznek, akiket szárnypróbálgatásaik során életfeladat megóvni minden bajtól, de valahogy úgy, hogy közben mégis ügyesnek, bátornak és önállónak érezhessék magukat, megmaradjon örök kíváncsiságuk és kitartásuk.
Az egészséges egyensúlyt nem könnyű megtalálni, a szülői aggodalmak és szorongás mérséklésében viszont nagy segítséget jelenthet felkészültnek lenni, és tisztában lenni azzal, ha elsősegély válna szükségessé, milyen helyzetben mit kell tenni, vagy ha nincs is mindig így, legalábbis azt tudni, hova érdemes nyúlni az információért.
Gyermekelsősegély-könyv
Ebben a tekintetben pedig hiánypótló eszközt jelent a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat jóvoltából megjelent Gyermekmentő kézikönyv szülőknek - Amíg a Gyermekrohamkocsi megérkezik című kiadvány.
Bár korábban is léteztek a témában nagyon hasznos könyvek, elég csak a jogosítvány megszerzéséhez is szükséges elsősegélynyújtás-kiadványokra gondolni, és a gyermekek baleseteivel, betegségeivel is számos szerző foglalkozott már, szülőként ritkán találkozni ilyen alapos, gazdag, informatív, minden problémára kiterjedő, gyakorlatias, könnyen értelmezhető, felhasználóbarát és látványos kézikönyvvel.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A könyvnek már a címoldalán ott a tartalomjegyzék, így sürgős esetben nem kell a lapozgatással bajlódni, és már az első oldalakon helyet kaptak az olyan kiemelt fontosságú témák, mint az újraélesztés, vagy az, mikor és hogyan kell mentőt hívni. A szülő részletesen megismerheti, mit kell tenni többek közt görcsös állapotok, félrenyelés, áramütés, vízben elmerülés, fejsérülés, anafilaxiás sokk, mérgezés vagy kruppos roham esetén, de a legfontosabb sürgősségi helyzetek és az alapvető elsősegélynyújtási ismeretek mellett minden olyan témára kitér a könyv, ami komoly frusztrációt okozhat.
Így helyet kaptak benne a leggyakoribb gyermekbetegségek és egészségügyi problémák is, vagy épp az, melyek a jó gyógyszerbeadási technikák, mit tartalmazzon az otthoni sürgősségi felszerelés, hogyan alakítható ki egy gyerekbiztos otthon, és mit lehet megtenni a gyermekbalesetek megelőzéséért. Korábbi kvízünkben ellenőrizheted, vajon átmennél-e most egy elsősegély-vizsgán!
A gyerekek is szeretik a könyvet
A 42 fejezet nemcsak a szülőket nyugtathatja meg, de a tapasztalatok alapján a gyerekek is sokat tanulhatnak a könyvet lapozgatva, szeretik nézegetni a sok-sok illusztrációt, és pontosan tudják, a képen szereplő kisfiú vagy kislány esetében miért rossz, ha a konnektort tapogatja, vagy ha a tűzhely felé ágaskodik, hogy elérje az azon lévő serpenyőt.
A Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat alapítványát 1998-ban hozta létre egy csapat elhivatott életmentő, köztük orvosok, mentőápolók és gépkocsivezetők, amellett azonban, hogy az országos mentőszolgálat kötelékében szolgálatot látnak el, alapvető céljuk a tapasztalatok továbbadása és az edukáció, hiszik ugyanis, hogy ezzel is rengeteg gyermek életét lehet megmenteni.
Oktatómunkájuk megkoronázásaként jelent meg 2022 végén a Gyermekmentő kézikönyv, de emellett is számos módon próbálnak eljutni a szülőkhöz, akiket teljes mértékben partnernek tekintenek, azt a munkát pedig, amit el tudnak végezni, míg kiér a rohamkocsi, felbecsülhetetlennek tartják.
Aminek minden mobilon ott a helye
A könyv mellett életre hívták az Életmentő szülők oktató videósorozatot is, néhány hónapja pedig igazi kuriózumként áll a szülők és nagyszülők, de tulajdonképpen bárki rendelkezésére a Mentő Márton mobilalkalmazás és digitális tudástár is, mely nem csak szöveges tartalommal, de videókkal, interaktív feladatokkal segít elmélyíteni az elsősegélynyújtási ismereteket.
Az applikáció nemcsak informatív, de nagyon kreatív is, egy-egy szülő vagy nagyszülő karakterébe bújva lehet megtanulni a felfordulásokban bővelkedő Ramazuri városának már tapasztalt szülőitől és Mentő Márton oroszlánfigurájától, milyen esetben hogy kell segíteni a bajon. A témákat korcsoportok szerint is ki lehet választani, az információk befogadása után pedig gyakorolni is lehet, például okostelefonon keresztül lehet elvégezni egy lemodellezett újjáélesztést.
Az applikáció hitelességét, csakúgy, mint a könyvét, a tapasztalatokon túl a gyermekintenzív- és mentőorvos szerzők, valamint a legkorszerűbb nemzetközi protokollok használata adja. Egyértelműen ott van a helyük minden mobilon és minden olyan háztartásban, ahol gyerekek élnek, vagy legalábbis gyakran megfordulnak.
Mikor kell nyomókötés, és mikor fedőkötés? Te mennyire ismered a sebkötözés alapjait?
Nem mindegy, milyen kötést helyezel a sebre: némely fajta többet árthat, mint használhat a sebgyógyulásban.
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary.