12 gyakori rémálom gyerekeknél
Talán nem minden álomnak van jelentősége, de az biztos, hogy a rémálmokat belső feszültség szüli.
Furcsa jelenség az álom, melyet nehéz definiálni. Hiszen nem csupán arról van szó, hogy az agy képek, hangok, illetve érzések összegyúrásával dolgozza fel a napi információkat és ingereket alvás közben, hanem gyakran megesik, hogy ebben a szelektív lomtalanításban válnak világossá bizonyos összefüggések.
Az álomban felszínre törhetnek mélyen elfojtott érzelmek, sérülések, de vágyakról, félelmekről, másokhoz és önmagunkhoz való viszonyunkról, valamint kapcsolataink legmélyebb bugyrairól is árulkodhatnak.
Bizonyos szinten a gyerekek álmai különböznek a felnőttekétől. Egyrészt azért, mert ők még közelebb állnak a saját fantáziavilágukhoz és a mesékhez, ráadásul ébren sem mindig a realitás talaján szűrik meg a velük történteket.
Így az álmaik sohasem egyértelműek, vagyis nem lehet teljes egészében általánosítani az üzenetüket, de ha jól ismered a csemetédet, egy kis segítséggel kibogozhatod, mi zajlik a belső kis világában.
Jelentőséggel bírnak, mert a lélek üzenetei
A gyerkőc rémálmait félre lehet söpörni azzal, hogy biztos csak jól belakott lefekvés előtt, vagy épp az esti mese gonosz szereplői foglalkoztatják, ezért hánykolódik az ágyban és riad fel rémülten az éjszaka közepén.
Ám ha visszatérő álomképről van szó, esetleg még napokkal később is foglalkoztatja a kicsit az alvás közben szerzett rossz élmény, netán fél újra elaludni, akkor nagy a valószínűsége, hogy őrlődés, szorongás, elfojtott vágy vagy félelem áll a háttérben.
Sokan badarságnak tartják az álomfejtést, más szemszögből nézve viszont ébrenléti állapotban is az önmagunkhoz való viszonyunk dönti el, hogyan értelmezzük és dolgozzuk fel mindazt, ami velünk történik, illetve körülöttünk vagy bennünk zajlik.
Ez határozza meg, hogyan gondolkodunk, mit érzünk bizonyos esetekben. Akkor az éppúgy elképzelhető, hogy az álmaink üzenetet hordoznak a legintimebb belső szféránkból. A kisgyerekek rémálmai akár segélykiáltások is lehetnek, hiszen ők sokszor nem beszélnek az érzelmi folyamataikról, mert nehéz szavakba foglalniuk vagy egyszerűen nem értik, nem tudják kifejezni azt, amit éreznek.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
12 gyakori rémálom gyerekeknél
Ha odafigyelsz a gyermeked álmaira, jobban megértheted őt, és megakadályozhatod, hogy mélyre fojtsa magában sérelmeit, még akkor is, ha csupán annyiról van szó, hogy szerelmi csalódás érte.
OLVASD EL EZT IS!
- kisgyerek
- anya
Milyen anyának tart a gyerek?
- kisgyerek
- gyereknevelés
Ettől lesz kövér felnőtt a gyerekből - Rejtett lelki sérülések
- iskola
- kezdődik az iskola