Így nevezheted el ma a gyerekedet: Ahmud és Mohamed is része a magyar utónévkincsnek
A rendelet a Magyar Közlönyben jelent meg.
Hankó Balázs, a kultúráért és innovációért felelős miniszter döntött a nemzetiségi és magyar utónevek jegyzékéről. Rendelete a Magyar Közlönyben jelent meg -írja a 24.hu.
Ahmud és Mohamed is adható Magyarországon
A rendelet szerint a magyar utónévkincs a nemzeti identitás részét képezi. Kifejezi az adott nemzet összetartozását, hordozza annak nyelvi kultúráját és hagyományait. Ennek érdekében tartalmazza a magyar utónévjegyzéket, azokat a neveket, amelyek adhatók az itt született, magyar állampolgárságú újszülötteknek.
A jegyzékben szerepel többek között az Ahmed, a Mahmud, a Mohamed és a Musztafa név is. Így hiába sóhajtott fel Oroszlány polgármestere az elsősök tanévnyitóján, hogy “De jó, hogy nincs köztük Mohamed!” - ennek törvényi akadálya nem lenne.
Kép: Thanasis Zovoilis / Getty Images
10 szépen csengő gyereknév, melyet ritkán adnak a gyereknek
5-5 különleges lány- és fiúnevet mutatunk.
Elolvasom
Az illatok terápiás ereje
Már megvásárolható a Femina első könyve:
A láthatatlan gyógyító
Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában?
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- statisztika
- névadás
















