A babamasszázs 6 jótékony egészségügyi hatása: a szakértőt kérdeztük, mennyi mindenre jó

Farkas Babett válaszolt kérdéseinkre.

Babamasszázs
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Magad is tapasztalhattad, milyen ellazító és kellemes tud lenni egy masszázs, és ismerheted a gyógymasszázs fogalmát is, mely bizony nem véletlenül kapott meghatározó helyet a gyógyításban. A babamasszázsról az előzőekhez hasonlóan ugyancsak hallhattál, de talán ez idáig nem mélyedtél bele jobban, miért is jó, miért is egészséges a baba számára mindez.

Anyaként, kismamaként érdemes minél szélesebb körű ismereteket szerezned ennek kapcsán. Cikkünkben a legfontosabb tudnivalókat gyűjtöttük össze: Farkas Babettet,  a babamasszázs területén is jártas kismamamasszőrt kérdeztük a babamasszázs áldásos hatásairól.

Miért jó a babamasszázs?

- Milyen jótékony fizikai hatásai vannak a babamasszázsnak?

- Segíti a testi és lelki egészség megőrzését, erősíti az immunrendszert, oldja a feszültséget, enyhíti a hasfájást, és egy esetleges nehéz születés emlékét is oldja a szeretetteljes érintés. Emellett hozzájárul ahhoz is, hogy a baba jobban aludjon.  

- A babamasszázsnak nemcsak fizikai, de lelki hatása is van. Hogyan lehetne ezt megragadni, miben rejlik ez?  

- Az érintésnek nagyon fontos szerepe van az emberek életében, mélyíti a kötődést a szülő és a gyermeke között. A masszázs során szavak nélkül kommunikálnak, érzelmeket közvetítenek. A baba átveszi az anya hangulatát, így fontos, hogy mindig teremtsünk nyugodt, meghitt hangulatot. Az érintés hatására oxitocin szabadul fel mindkét félben, ami elősegíti az anya tejtermelését.  

Mikor, hogyan és ki masszírozza a babát?

- Babamasszázst mikortól szoktak javasolni?

- Egészen újszülött kortól addig, amíg a baba élvezi, és nem érzi azt, hogy lekorlátozza őt, mindig igazodni kell az igényeihez. Fontos, hogy mindig kérjünk a babától engedélyt, és mondjuk el, hogy mi fog történni. 

- Milyen gyakorisággal javasolt?

- Napi rendszerességgel, érdemes beépíteni a kicsi napi rutinjába, fürdetéskor ajánlott, segíti a baba ellazulását és az alvásra hangolódását.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

- Egy anya is megtanulhatja, hogyan kell, vagy csak szakembernek javasolt?

- Az anyukák ösztönösen tudják, hogy mi a jó a babájuknak, ha így nézzük, tanulni sem kell. De mégis azt gondolom, hogy pár alkalommal jó szakemberhez ellátogatni, aki segít az alapokat elsajátítani. Akadnak apróságnak tűnő dolgok, amiket jó tudni. Ilyen fontos információ például, hogy a pocakot az óramutató járásával megegyező irányba szabad masszírozni, mert ez felel meg a bélmozgás irányának. Érdemes az apukának is átadni a megszerzett tudást. 

Ezt is szeretjük