8 dolog, amiben az állatok éppen olyanok, mint az emberek: a galambok számolnak, a majmok suttognak

Az állatok és az emberek közelebb állnak egymáshoz, mint azt sokan hinnék.

Az állatok olyanok, mint az emberek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Gyerekkorunkban számos állatmesét hallottunk, melyekben az állatok úgy cselekedtek, gondolkodtak és beszéltek, mint az emberek.

Noha sokan azt gondolnák, de ezek a kedves és tanulságos történetek valójában nem is állnak olyan távol a valóságtól. Természetesen az állatok nem tudnak embernyelven megszólalni, és nem is hajtanak végre hős cselekedeteket, de sok faj esetében figyeltek meg meglepő, az emberekéhez nagyon hasonló viselkedést. Bizonyos állatok suttognak, mások tudnak számolni, szoktak csókolózni, nevetni vagy éppen beszélni álmukban.

8 emberi dolog, amit az állatok is csinálnak

A következőkben nyolc tulajdonságot, illetve szokást sorolunk fel, ami az emberi viselkedést idézi: nem is kérdés, újfent rácsodálkozhatunk, milyen érdekes is az állatvilág.

Bár első ránézésre a koalák nem tűnnek hasonlónak az emberhez, érdemes őket alaposabban is megnézni. Kezük némiképp a miénket idézi, de az ujjlenyomatuk szinte megkülönböztethetetlen az emberétől.
Fotó: cruphoto / Getty Images Hungary
Egy bizonyos majomfajnál, a tamarinoknál tapasztalták, hogy az egymással kommunikáló egyedek között előfordul a suttogás. A jelenséget a New York-i Egyetem kutatói vizsgálták.
A galambok cseppet sem buta lények: egy, az Otago Egyetemen végzett, 2011-es kutatás szerint a majmokkal egy szinten képesek számolni. Képesek voltak sorrendbe állítani képeket aszerint, hány tárgyat ábrázoltak.
Fotó: Muhammad Adnan Murtaza / 500px / Getty Images Hungary
A tehenek között meglepően szoros a szociális kötelék. A Northamptoni Egyetem 2013-as kutatása szerint a teheneknek van legjobb barátjuk, akitől, ha elszakítják, akkor az állatoknak gyorsul a szívverése, és stresszessé válnak.
A Guelph-i Egyetem 2010-es megfigyelése szerint a mókusok örökbe fogadják az elárvult kölyköket.
Az embereknél gyakori, hogy álmukban beszélnek, de a delfinekkel is előfordul az ilyesmi, ahogyan a Kaliforniai Egyetem kutatója beszámolt a jelenségről.
Egy kis romantika - vagy mégsem? A prérikutyák szemlátomást csókolóznak! A Washingtoni Egyetem kutatói vizsgálták a jelenséget, akik megállapították, hogy azért érintik össze az elülső fogaikat, hogy azonosítsák egymást.
Fotó: antonioscarpi / Getty Images Hungary
Végül, mi lehetne emberibb, mint a nevetés? Ugyan nem vicceken, de a patkányok is kuncognak, ha megcsiklandozzák őket - írja az Otago Egyetem kutatójának tanulmánya.
Fotó: anatolypareev / Getty Images Hungary

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük