Még a T-Rexnél is nagyobbat harapott a 12 méteres őskrokodil: képeken a korai idők legádázabb ragadozói

Nemcsak a dinók keltettek félelmet az ősi világ élőlényeiben.

Ősi ragadozók
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amikor az ősi élővilágra gondolunk, legtöbbször hatalmas dinoszauruszok jelennek meg lelki szemeink előtt. Ha pedig a legerősebb dinót szeretnénk megnevezni, azonnal a rettenthetetlen T-Rex jut eszünkbe.

Noha ez a dinoszauruszfaj valóban erős és gigantikus lehetett, volt olyan kortársa, amely überelni tudta bizonyos képességeit. Az ősi óriás kajmán - Purussaurus - ugyanis még nála is nagyobbat tudott harapni. Ez az őskrokodil egy meglehetősen nagy állat volt, hosszabb volt egy busznál, orrától a farka végéig elérte a 12 métert. Az amazóniai vad uralta Dél-Amerika vizes térségeit. Mindennap mintegy 40 kg hússal táplálkozott. Az első Purussaurus-maradványokat a kései 1800-as években, Brazília területén találták meg.

Képeken 8 ősragadozó

Az őskajmánon túl még rengeteg korai, félelmetes ragadozó élt több ezer, illetve több millió évvel ezelőtt. A következő képeken további hetet mutatunk be, melyek között vízi élőlény, nagymacska és medve is szerepel.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük