A chili csípős vegyületeinek - elsősorban kapszaicintartalmának - köszönhetően fokozza a vérkeringést, izzasztó hatású. Segít megszabadulni a baktériumoktól és a vírusoktól, ezért érdemes a betegségek időszakában többet fogyasztanod belőle.
Dia
A mustármagból nyert olaj elősegíti a helyi vérellátást, ingerli és tisztítja a bőrt, valamint antimitotikus, ezáltal rákmegelőző hatású. Így készítsd a mustáros borogatás influenza és nátha ellen!
Dia
Az átható illatú fokhagymagerezdek allicint tartalmaznak. Ez az igen hatékony vegyület a baktériumokat, vírusokat és gombákat egyaránt távol tartja, illetve ha már megtelepedtek, kiirtja őket. Tudj meg még többet a fokhagymáról!
Dia
A fahéj kellemes aromájáról bizonyára neked is a tél és a karácsony jut eszedbe. A belőle sajtolt olaj azonban nemcsak jó illatú, de a vírusok és a baktériumok szaporodását is gátolja. Párologtasd a szobában, vagy inhalálj vele. Tudj meg még többet a fahéjról!
Dia
Az édeskömény illóolajat, flavonoidokat és szterolokat tartalmaz, melyek görcsoldó, gyulladásgátló és vizelethajtó hatásúak. Így készítsd az édesköményteát!
Dia
A gyömbért nem csupán rosszullét ellen és emésztésserkentésre használhatod. Csípős vegyületei csökkentik a gyulladást, csillapítják a lázat, enyhítik a köhögést, ráadásul az influenzával együtt járó fejfájást is enyhítik.
Dia
A vírusok szaporodását gátló fehérjét, az interferont serkentő gyógynövények fogyasztása rendkívül fontos az őszi-téli időszakban. Ilyen a már jól ismert echinacea, a ginzeng, valamint a kínai csillagánizs is. Így használd a csillagánizst influenza ellen!