Javítja a bélműködést, erősíti az immunrendszert: ez csak kettő a virágpor jótékony hatásai közül

A virágpornak rengeteg pozitív hatása van, belsőleg és külsőleg is használható.

A virágpor pozitív hatásai
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

A virágpor olyan természetes alapanyag, melynek jótékony hatásaival kapcsolatban egyetértés van a szakemberek között. Sokak által ismert a belsőleg alkalmazott terápia, hiszen a fogyasztható pollennek komoly immunerősítő hatása van, de emellett emésztési és keringési zavarokra is jó.

Kevésbé ismert alkalmazási területe a szárított virágpornak a külső kezelés, mellyel a bőrt, arcot és hajat is kényeztetheted a csodaszernek is titulált pollenszemcsékkel. Az antioxidánsokkal teli virágport zacskós vagy üveges kiszerelésben kapod meg a drogériákban, gyógynövényboltokban és egyes méhészeteknél.

Virágpor belső felhasználásra

A nyers virágpor csökkenti a magas koleszterinszintet, és némiképpen segít karbantartani a kezdődő cukorbetegséget is. Segíti az emésztőszervek munkáját, és idegnyugtató hatással bír. Ráadásul az sem utolsó szempont, hogy állítólag már régen is hatékonyan alkalmazták afrodiziákumként, mivel fokozza a szexuális aktivitást.

Talán ellentmondásosan hangzik, de a virágpor fogyasztása a pollenek okozta légúti allergiás reakciókat is enyhíti. Ilyen esetben orvosi felügyelet mellett, pár szemcsével szabad elkezdeni, majd fokozatosan hozzászoktatni a szervezetet. A virágporban olyan enzimek vannak, melyek immunizáló és antihisztamin hatásúak, ezért ellensúlyozzák az allergiás tüneteket. Legegyszerűbben egy kanál mézzel vagy vízzel, gyümölcslével érdemes elfogyasztani a szükséges adagot.

Arcra és hajra is hatékony

A virágpor olyan aminosavakat tartalmaz, melyek serkentik a sejtmegújulást. A benne található nagy mennyiségű szelén szintén segít a sejtfiatalításban. Kozmetikusok ajánlásával bármilyen sima hidratáló jellegű, illatmentes krémbe belekeverhető a virágpor, ami így hatékonyabban csökkenti majd a ráncokat az arcon vagy a testen. Keverj össze tejet, mézet, natúr propoliszkrémet és egy kevés virágport, és alkalmazd energetizáló pakolásként.

A cikk az ajánló után folytatódik

Telitalálat aranyér ellen!

Az aranyér első tüneteinek – viszketés a végbéltájon, székelés közbeni fájdalom, esetleg vérzés – jelentkezésekor segíthet a micellákba csomagolt hialuronsavat és gyógynövényi kivatonatokat tartalmazó Proktis-M termékcsalád. A hialuronsav kiemelkedő hidratálóképessége igazolt, ami felgyorsítja és javítja a szövet-helyreállítást, sebgyógyulást. A Proktis-M kúp a belső, míg a Proktis-M plus kenőcs a külső, fájdalommal és gyulladással járó aranyeres panaszok enyhítésére használható, a tünetektől függően akár kombinálva is.

Patikában kapható gyógyászati segédeszközök.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Promóció

Simító hatású arcmaszkot készíthetsz, ha egy kis kanál virágport keversz össze tojássárgájával és nagyon apróra reszelt uborkával vagy csak az uborka levével. 15-20 percig hagyd az arcodon, és lemosás után azonnal érezni fogod tapintásra is a vitalizáló, puhító hatást.

Hatékony hajpakolást kapsz, ha mézet, virágport és élesztőt keversz össze. A massza nemcsak a hajra kiváló, hanem a fejbőrre is jótékonyan hat, mivel táplálja és fertőtleníti azt. A virágporban található vitaminok és ásványi anyagok fényesebbé, egészségesebbé teszik a hajszálakat is, meleg vizes leöblítés és szárítás után pedig fésülhetőbbé válnak a tincsek.

Immunerősítő, segíti az emésztést, és szépíti a bőrt: 10 étel, ami tele van cinkkel

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Fotók: Getty Images Hungary, Pixabay.)

Ezt is szeretjük