Kipróbáltuk a vadgesztenyés mosást, tényleg szépen tisztít: bőrbarát ökomosószer percek alatt
A vadgesztenyéből akár bőrbarát ökomosószer is készülhet.
A környezettudatos háztartások egyik kedvelt alapanyaga a mosódió, amely mosásra és takarításra egyaránt alkalmas, vegyszermentes, bőrbarát alternatíva.
Bár a mosódió valóban környezetbarát, nem szennyezi a vizeket, továbbá teljes egészében lebomló, ezért komposztálható is, egyetlen hibája sajnos mégis van: az áru legtöbbször hatalmas utat tesz meg a boltokig, legtöbbször Dél-Ázsiából importálják, ami jókora karbonlábnyommal jár.
Mosódió helyett vadgesztenye
A mosódiófa a szappanfafélék családjába tartozik, diótermését pedig magas szaponintartalma teszi hatékony tisztítószerré. Jó hír a környezetbarátok számára, hogy Magyarországon is megterem egy méltó vetélytársa: a vadgesztenye.
A vadgesztenye ugyanúgy a szappanfafélék családjába tartozik, és magas szaponintartalommal bír - miért ne használhatná az ember éppúgy mosásra?
A vadgesztenye előnye, hogy nem kell távoli országokból szállítani, akár egy kellemes séta közben begyűjthető egy-egy vászonzacskónyi mennyiség. Egy mosáshoz nagyjából két, legfeljebb három gesztenyére van szükség.
Készíts mosószert gesztenyéből!
Mivel a mosódióval ellentétben a gesztenye szaponintartalma nem a héjból, hanem a belső termésből érvényesül a legjobban, az összeszedett gesztenyéket először meg kell tisztítani. Az éles késsel megpucolt terméseket vágd vékonyabb darabokra, majd egész egyszerűen tölts meg vele egy kis mosózacskót vagy fél pár bekötözött szájú zoknit!
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
Ezt követően jól bekötve már mehet is a mosógép dobjába. Az illata teljesen natúr, semleges, ami néhány csepp illóolajjal tetszés szerint orvosolható. A ruhák puhasága érdekében ecetet érdemes hozzá használni.
Tapasztalatunk szerint a mosódióval teljesen megegyező hatással bír, szépen tisztít, bár az erősen szennyezett ruhákat mosás előtt érdemes beáztatni egy kevés mosószódás vízbe - ahogy a mosódiónál is. Bármilyen hőfokon lehet vele mosni, de melegebb vízben jobban ki tud oldódni szaponintartalma. A ruhák színét sem fakítja, tényleg univerzális mosószer.
Felmosáshoz is ideális
A mosódióhoz hasonlóan a vadgesztenye termése is alkalmas a takarításra, a felmosáshoz, törölgetéshez az apróra vágott gesztenyéket forrázd le bőséges vízzel! Miután langyosra hűlt a forrázat, már használható is takarításra, esetleg folyékony mosószer helyettesítésére.
A kiázott szer nem bántja a bőrt, nem káros a tüdőre a belélegzése, és az őszi szezonban egy kis szerencsével tényleg teljesen ingyen hozzájuthat az ember egy éves adaghoz.
A vadgesztenye egyébként sokáig tárolható egy jól szellőző vászonzacskóban, de arra figyelj, hogy hamar megkeményedik a külső, barna héja. Ezután egy kissé beáztatva érdemes nekiállni a hámozásnak, nehogy konyhai baleset legyen a vége! Akad olyan, aki inkább meghámozza mindet a gyűjtés után, majd megszárítja, noha ez jár némi macerával, ráadásul a termés héj nélkül könnyebben is penészedik.
Szennyezett a lakások levegője
Nem elég felporszívózni a lakásban, utána is szennyezett maradhat a levegő. Néhány trükkel azonban sokat tehetsz az egészségedért.
Több szennyeződést lehet belélegezni a lakásokban, mint az utcán? A porszívózás nem elég
Az átlagember életének túlnyomó részét négy fal között tölti, éppen ezért nem mindegy, hogy milyen levegőt lélegez be.
Elolvasom(Képek: Tamás Katalin, Pixabay, Getty Images Hungary.)
- vadgesztenye
- mosás
- mosószer
- ökológiai lábnyom
- bio termék
- mosódió
- gesztenye
- takarítás
- tisztítószer
- Életmód
OLVASD EL EZT IS!
- műanyag
- környezetszennyezés
Teszteld, mennyi mikroműanyagot eszel meg 1 hét alatt! Hihetetlen mennyiséget fogyasztunk belőle
- statisztika
- alkoholizmus
Súlyos rákkeltőkkel van tele a magyarok kosara: az adatok tragikusak
- gyógyszer
- környezetszennyezés