2 dolog, ami 5 évvel megrövidíti az életedet

És nem is hinnéd!

A korán kezdett iskola vagy a túlzott optimizmus káros lehet amerikai kutatók szerint.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Azzal valószínűleg tisztában vagy, hogy a dohányzás, a túlzott alkoholfogyasztás vagy a mozgásszegény életmód mind olyan krónikus egészségügyi problémákat eredményeznek, melyek idő előtti halálhoz vezethetnek.

A Kaliforniai Egyetem szakemberei szerint azonban vannak más, élettartamot rövidítő tényezők is, melyekkel valószínűleg nem számolsz. Akár öt évvel is megrövidíthetik életedet az alábbiak.

Túlzott optimizmus

Joggal hihetnéd, hogy az optimizmus, a humor és a vidámság meghosszabbítja az emberi életet. Bár valóban igaz, hogy az élethez való stresszmentesebb, pozitív hozzáállás jótékonyan hat az egészségre, azért vannak fokozatok.

A Kaliforniai Egyetem szakemberei, Howard S. Friedman és Leslie R. Martin kutatásaik eredményeit a The Longevity Project - vagyis Hosszú élet projekt - című könyvükben publikálták. Ebben tesznek említést arról, hogy a rózsaszín szemüvegen át nézett élet sajnos sokszor azzal jár, hogy nem veszed észre a rád leselkedő veszélyeket.

Az óvatos, kitartó, alapvetően pozitív személyiségek hosszabb életre számíthatnak, mint azok az emberek, akik igyekeznek napjaikat gondtalanul élni, és csupán a pozitívumokat veszik észre. A boldogság ugyanis nem kiváltó oka az egészségnek, bár gyökereik közösek.

Ők élnek a legrövidebb ideig Európában

Nézegess képeket!

Elolvasom

Terman-tanulmány

A megállapítást a Kaliforniai Egyetem szakemberei a Terman-tanulmányra alapozták, melyet Lewis Terman indított még 1920-ban. A kutatás során 1500 személy életét követték nyomon születésüktől egészen a halálukig. Friedman és Martin ezeket az adatokat újra elemezték modern kutatási szempontok alapján.

Korán kezdett iskola

Hazánkban jelenleg azok a gyerekek számítanak tankötelezettnek, akik az adott év május 31-éig betöltötték a hatodik életévüket. Az iskolaérettség azonban a tankötelezettségtől független fogalom, számtalan tényező befolyásolja, hogy a gyermek alkalmas-e az iskolakezdésre. Bár sok szülő inkább sürgetné gyermeke iskolába lépését annak érdekében, hogy gyorsabban fejlődjön, és nehogy lemaradjon a társaihoz képest, ez nem feltétlenül szerencsés.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Szociális éretlenség

A Kaliforniai Egyetem szakemberei szerint azok a gyerekek, akik túl korán, hatéves koruk előtt kezdték meg tanulmányaikat, szociális értelemben nem elég fejlettek. Friedman és Martin - a már említett Terman-tanulmány adatai alapján - arra következtettek, hogy ezeket a gyerekeket sok esetben kiközösítik társaik, ami a későbbiekben egész életen át tartó érzelmi problémákhoz és végső soron rövidebb élettartamhoz vezethet. Akár öt évvel is megrövidíthetik az életet azok a lelki problémák, melyek a túlságosan korai iskolakezdésben gyökereznek.

Ezt is szeretjük