Hány percet töltesz a szabadban télen?
A minimális napi szükséglet
Nem azzal szolgálod az egészségedet, ha sok időt töltesz télen a meleg szobában.
- A ’80-as évek legmenőbb trendje volt, és visszatért a feledés homályából: a válltömés felemelkedése és ragyogása »
- 6 lépés, ami profi szintre emeli a nyári hajápolást: így előzd meg a töredezést és a szénaboglya-effektust »
- A 73 éves Vera Wang elképesztő módon viseli a merész darabokat: a 3 legextrémebb szettje az elmúlt évekből »

- Íme Koltai Róbert bájos, szőke párja: a színész 78 évesen élvezi a késői szerelmet
- Ki volt Az arany ember szerelme Jókai művében? Kvíz a kötelező olvasmányokból
- Dobó Kata 25 év után felvette a zöld miniruhát: A miniszter félrelépben láttuk rajta először
- Felismered, melyik magyar városban készült a fotó? 9 kérdéses kvíz, hogy próbára tedd a tudásod
- Mit jelent, ha a másik karba teszi a kezeit veled szemben? Testbeszédkvíz
Ahogy a hőmérő higanyszála nulla fok felé közelít, majd átmegy mínuszba, egyre kevesebb időt töltesz odakint. Arról azonban nem szabad megfeledkezned, hogy szervezeted itt, a Kárpád-medencében a négy évszakhoz alkalmazkodott.
Nem kell a megfázástól tartanod, hiszen éppen azzal erősíted az immunrendszeredet, ha nem ülsz egész nap a fűtött szobában.
Ezért tölts időt a szabadban!
A téli estéket sokan töltik a meleg szobában, begubózva, egy jó film társaságában. Ez még önmagában nem probléma, ám ha az egész évszak ennek jegyében telik, azzal már magad ellen dolgozol.
Testednek szüksége van a mozgásra, sőt, a hidegre is! Ha télen szinte kizárólag fűtött irodában vagy lakásban tartózkodsz, romlik a szervezeted alkalmazkodóképessége, elkényelmesedsz. Mindez nem csupán pluszkilók formájában mutatkozik meg, de a közérzeted is rosszabb lesz, az immunrendszered pedig gyengül.
Nem a hidegtől leszel náthás
Sokan tévesen úgy gondolják, hogy a hidegtől lesznek náthásak. Valójában a náthát vírusok okozzák - a kórokozók azonban odakint, a hidegben nehezebben szaporodnak.
A hideg és a náthás megbetegedések közötti kapcsolat sokkal inkább azzal magyarázható, hogy télen - a vitaminszegényebb táplálkozásból és a kevés mozgásból adódóan - általában gyengébb az immunrendszered.
Ezen kívül mivel nemcsak te, de a kollégáid és a családtagjaid is szívesebben töltik idejüket a fűtött irodában, illetve lakásban, ezekben a levegőtlen terekben könnyebben átadjátok egymásnak a kórokozókat.

Immunvédelem a természet erejével
Az Immunarom illóolaj-keverék 100% tiszta és természetes, bevizsgált kemotípusú illóolajokból készült, diffúzorba párologtatáshoz vagy szaunázáshoz ajánljuk.
Az erdeifenyő, a madagaszkári kámforfa és a niaouli a legerőteljesebb vírusölő, nyákoldó és immunerősítő illóolajok közé tartoznak. Mellettük megtalálható a keverékben a sárgafenyő, amely erőteljes fizikai és pszichés görcsoldó hatású, tüdőt tisztító és a tüdőt energiáit gyógyító olaj. Összetevői közül a populáris aromaterápia legnépszerűbb illóolaja, a teafa is megtalálható, mely baktérium- és gombaölő, általános fertőtlenítő hatású.
Ha szeretnéd az egészséged megőrizni, válaszd a természet patikáját!
Promóció
Napi 30 perc odakint
Annak érdekében, hogy szervezeted ellenálló képessége javuljon, immunrendszered erősödjön, naponta legalább fél órát ajánlott odakint töltened. A szabad levegőn történő mozgás hatására fokozódik a tüdő légcseréje, a vérkeringés felgyorsul. A hétvégéken érdemes nagyobb, több órás sétákat is tenned a szabadban.
A megfelelő öltözetre természetesen ügyelned kell: fontos, hogy rétegesen öltözködj, hiszen a rétegek közötti levegő is jól hőszigetel. A legalsó réteg mindenképpen legyen pamutból, hogy felszívhassa az esetleges izzadtságot.
OLVASD EL EZT IS!

- orvos
- influenza
Ez a különbség a nátha- és az influenzavírusok között!

- influenza
- gyógyító táplálékok
Ezeket edd influenza ellen!

- tudomány
- megelőzés