A rostszegény fehér kenyér lassítja az emésztési folyamatokat. Még rosszabb, ha tartós változatot vásárolsz, mert a benne lévő tartósítószerrel is meg kell birkóznia szervezetednek. Fogyassz inkább teljes kiőrlésű kenyeret!
Dia
Bár a magas kakaó- és alacsony cukortartalmú étcsokoládék jóval egészségesebbek a tejcsokiknál és nugátoknál, nagyobb mennyiségben fogyasztva székrekedést okoznak.
Dia
A húsfélék magas fehérjetartalmuk miatt a lassan emészthető táplálékok csoportjába tartoznak. Ezen kívül alacsony rosttartalmuknál fogva könnyen vezetnek székrekedéshez. Mindig fogyassz melléjük rostban gazdag zöldségeket! Ha kíváncsi vagy, mennyi vörös húst ehetsz, kattints!
Dia
A krémsajtokba - különösen a tubusos változatokba - általában selejtsajt kerül. Ezen kívül nem kevés ömlesztősót, tejzsírt és ízesítőanyagot tartalmaznak. A fentieknek köszönhetően a szervezet nehezen dolgozza fel őket, könnyen okozhatnak székrekedést.
Dia
A fehér rizs helyett érdemes a barna változatra szavaznod, amely a benne lévő rostoknak köszönhetően segíti az emésztési folyamatokat. A túlzásba vitt fehérrizs-fogyasztással az ellenkező hatást érheted el. A barna rizsre azonban még diétát is építhetsz.
Dia
A tartós sütemények más élelmiszerekhez képest szinte örökéletűnek tűnnek - mindez a hozzájuk adott nem kevés tartósítószernek köszönhető. Ezekkel a mesterséges anyagokkal azonban az emésztőrendszer nehezen birkózik meg, ráadásul az alacsony rosttartalom is ront a helyzeten.
Dia
A banán nagyobb mennyiségben fogyasztva lassítja az emésztési folyamatokat, és székrekedést okoz. Ettől függetlenül nem kell lemondanod a reggeli banánturmixodról, csak figyelj, hogy napi egy-két banánnál ne fogyassz többet.