Rákot okoz, meddőséghez vezet, és csak egyetlen megoldás van ellene
Talán nem is gondolnád, hogy a nagyvárosi élet az előnyök mellett mekkora kockázattal jár együtt.
Megdöbbentő adat, hogy, míg 1900-ban a világ népességének csupán 14%-a volt városlakó, addig 2008-ra ez a szám elérte az 50%-ot. 2050-re pedig az ENSZ előrejelzése szerint ez az arány 70%-ra növekszik majd.
Egy, a Daily Mailen nemrégiben megjelent cikk ijesztő tényeket közöl arra vonatkozóan, hogy ennek a rohamos tempójú urbanizációnak milyen egészségügyi következményei lehetnek.A nagyvárosi élet veszélyei
A nagyvárosi emberek átlagosan gazdagabbak, és jobb álláslehetőségek közül választhatnak, mint a vidékiek, ám az ilyen jellegű előnyök mellett számos egészségügyi kockázattal kell számolniuk.
A városi élet olyan egészségügyi rendellenességek rizikójával jár, mint a mentális betegségek, keringési rendellenességek, immunbetegségek, rák vagy termékenységi problémák kialakulása.
Rákot okot
A Nemzetközi Rákkutató Intézet munkatársainak tájékoztatása szerint a rossz minőségű városi levegő okolható a mind nagyobb számú rákos megbetegedés kialakulásáért.
Az ipar által termelt, levegőbe jutott káros anyagok, valamint a kipufogógázok együttesen a felelősek a tüdőrákok jelentős százalékáért.
A kutatások szerint a nagyvárosi légszennyezés már azelőtt hatással van az emberi szervezetre, hogy megszületnénk. Bár a városi újszülöttek jellemzően nagyobb testsúlyúak, vérükben magasabb szintű a veszélyes kémiai anyagok aránya.
Meddőséghez vezet - magas xenoestrogenszint
A fokozott stresszel járó nagyvárosi élet a kutatások szerint termékenységi problémákhoz vezethet mind a férfiak, mind a nők körében. Emellett a nagyvárosi nők véréből megnövekedett szintű xenoestrogen mutatható ki. Ez a hormonszerű vegyület az ösztrogénhez hasonlóan befolyásolja a szervezet működését. Kimutatható az autók által kibocsátott benzingőzből, valamint az ipari területek levegőjéből. A kutatók szerint ez a vegyület összefüggésben áll a meddőség kialakulásával, de akadályozhatja a méhen belüli fejlődést, illetve a cukorbetegséggel is kapcsolatban állhat.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Egyetlen megoldás
Teljesen logikus, hogy a jobb álláslehetőségek miatt nagyvárosba költözöl, ugyanakkor nem árt számolnod a városi élet egészségügyi kockázataival is. Ha biztosra akarsz menni, talán érdemes egy kisebb megyeszékhelyet választanod.
Magyarország melyik részén laknál legszívesebben?
OLVASD EL EZT IS!
- víz
- veszélyes anyagok
Magyarország melyik részén laksz?
- megelőzés
- légszennyezés
Magyarország melyik részén laksz? A legszennyezettebb városok listája
- budapest
- kutatások