100 millió baktérium ragad bele 10 perc alatt

Ennél tovább ne használd a rágógumit!

A Gröningeni Egyetem rágókutatása következik.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Emlékszel még a pár évtizeddel ezelőtt divatosnak számító, színes, gömb alakú rágógumikra? A golyórágók fénykorában nem a fogak egészsége volt az elsődleges szempont.

A mai - xilittel, szorbittal, mannittal - készült cukormentes utódok azonban segítenek helyreállítani a száj pH-értékét, illetve eltávolítani az ott élő baktériumokat. Nem mindegy azonban, hogy hány percig rágózol.

A rágó pozitív egészségügyi hatásai

A rágógumi fokozza az éberséget, javítja a kognitív teljesítményt, a hangulatot, mindemellett pedig természetesen komoly szerepet játszik a szájhigiéné megőrzésében.

Egy 2006-os tanulmány eredménye szerint a xilit - amit a legtöbbször használnak a rágógumigyártás során cukorpótlásra - csökkenti a fogakon kialakuló biofilmréteg képződését, amely olyan betegségek alapja lehet, mint a szuvasodás vagy a fogágybetegség.

Tíz percnél tovább ne rágózz!

A Gröningeni Egyetem kutatócsoportja bizonyította, hogy a rágógumi képes eltávolítani a baktériumokat a szájüregből, azonban nem mindegy, hogy milyen hosszasan rágod. Kutatásuk eredményei ugyanis rávilágítottak, hogy mintegy 100 millió baktérium - nagyjából a nyál baktériumflórájának 10%-a - mutatható ki a rágógumiból körülbelül tíz perc rágás után. Ennél hosszabb ideig azonban nem szabad használnod, mivel a hosszas rágás hatására megváltozik a rágógumi konzisztenciája, és a beleragadt baktériumok már nem tapadnak, visszakerülnek a szájüregbe.

Fogzománcgyilkosok! Képeken 7 szuvasodást okozó hétköznapi étel

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük