Te hogyan köhögsz? Van, amire tilos köhögéscsillapítót szedned
Ha megteszed, még súlyosabbá válhat a betegséged.

- Erre érdemes figyelni, ha online vásárolsz parfümöt: így válaszd ki a számodra megfelelő illatot »
- Hatékony, de egyszerű házi módszerek lábszag ellen: nem csak a kellemetlen szagot nyomják el, az izzadást is mérséklik »
- Michael Jackson 24 éves lánya gyönyörű modell: fürdőruhás képeket vállalt, tetoválásait is megmutatta »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- 4 étel, ami 50 felett különösen javasolt: felturbózzák a lelassult anyagcserét a dietetikus szerint
- Íme, Leonardo da Vinci világvégejóslata: matematikai és asztronómiai jelekkel üzente meg a pontos dátumot
Bár még nagyon sok a beteg, talán már közelebb vagyunk az influenzaszezon végéhez. Annak ellenére azonban, hogy sokan már túl vannak a betegség legrosszabb tünetein, számtalan beteg küzd nem szűnő köhögéssel, ami csak rosszabbodik, ha nem megfelelően kezeli azt.
Ezzel kapcsolatban pedig nagyon fontos különbséget tenni a köhögés különféle típusai között, mint ahogy az sem mindegy, mire szed valaki köhögéscsillapítót, illetve mire köptetőt.
Többféle köhögés is létezik
Legáltalánosabban kétféle köhögésről lehet beszélni. Az egyik az úgynevezett produktív köhögés, mely teljesen természetes folyamat, vagyis a szervezet alapvető reakciója arra, hogy a légutakba idegen anyagoktól megszabaduljon, ilyen többek között a váladék is. Ezt nagyon könnyű felismerni onnan, hogy a köhögéssel jellemzően váladék is távozik.
Van azonban a köhögésnek egy másik típusa is, ez a száraz köhögés. Ebben az esetben nem váladék váltja ki a köhögési ingert, hanem például gyulladás, de okozhatja gyógyszermellékhatás, mechanikai inger, illetve a túl száraz levegő is.
Ez a köhögéstípus jóval intenzívebb és gyakoribb az előzőnél, és jellemző, hogy sokkal inkább megterheli a szervezetet. Sokan például aludni sem tudnak tőle.
Életbevágó, hogy melyikre mit szedsz
Száraz köhögés ellen érdemes párologtatni a szobában, emellett akár egy kanál méz is jótékony hatású lehet, bevonja ugyanis a torkot, és mérsékli a köhögést. Ilyen esetben célszerű lehet a gyógyszertárban köhögéscsillapítót kérni, mely csökkenti a köhögés gyakoriságát és intenzitását is.
Produktív, váladékos köhögés esetén azonban kifejezetten káros lehet köhögéscsillapítót szedni, ha ugyanis ilyen esetben csillapodik a köhögés, nem tud távozni a váladék, ami miatt romolhat a légzésfunkció, kialakulhat egy újabb fertőzés, sőt, krónikus gyulladás is létrejöhet.
Ebben az esetben sokkal hatékonyabb a köptető, mely segít, hogy felszakadozzon a letapadt nyák, valamint segít annak elfolyósításában, könnyebb távozásában is.
Mindemellett léteznek olyan készítmények is, melyek hatása komplex, vagyis egyszerre oldják a nyák letapadását, illetve csillapítják a köhögést. Arról, hogy melyikre lehet leginkább szükséged, orvos, illetve gyógyszerész tud bővebb felvilágosítást adni.
OLVASD EL EZT IS!

- torokfájás
- tünetek és betegségek
Tilos ebből enni, ha fáj a torkod: sokan megteszik, pedig csak rosszabb lesz utána

- betegség
- adókedvezmény