Egész napra meghatározza, mennyire leszel éhes: sokan rosszul tudják, mit érdemes reggelire enni

Az egyik legrosszabb megoldás, ha nem eszel semmit.

Egész napra meghatározza, mennyire leszel éhes: sokan rosszul tudják, mit érdemes reggelire enni
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Gyakran hallhatod, hogy a fogyókúra, sőt, az egészséges táplálkozás során is a legfontosabb étkezés a reggeli. Magában azonban az, hogy reggelente eszel, nem elegendő ahhoz, hogy lefogyj.

A reggelivel kapcsolatban számos tévhit kering, így például sokan nagyon rosszul választják meg, mit is érdemes enni a nap első étkezése során, ám nem ez az egyetlen lehetséges hiba. Mutatjuk, mikre figyelj a dietetikusok és orvosok végezte kutatások szerint!

Mit érdemes reggelizni?

A helyes reggeli nem merül ki abban, hogy eszel egy keveset reggel. Ebből az orvosi kutatásból például kiderült, hogy a helytelen reggelit - cukros kukoricapelyhet - választó csoport négy hét alatt még kevesebbet fogyott, mint azok a túlsúlyos emberek, akik egyáltalán nem reggeliztek.

Ez is felhívja a figyelmet arra, hogy mivel az ébredést követően a legrosszabb a szervezeted inzulinérzékenysége, különösen jól meg kell válogatni a reggelid összetevőit, hiszen ilyenkor egész napra meghatározhatod, hogyan alakul a vércukorszinted, és ezzel együtt milyen mértékben leszel éhes.

A gyors felszívódású szénhidrátokat jobb elkerülni, éppen ezért nem jó, ha futtában bekapsz egy szénhidrátcsökkentett péksüteményt, amiben még így is a szükségesnél bőven több cukor és fehér liszt van általában. Szintén rossz választás a legtöbb boltban kapható müzli, melyek többsége cukrozott, vagy anyagcserét stoppoló mesterséges színezékeket, tartósítószereket tartalmaz. Ez a kutatás például kimutatta, hogy a gyors felszívódású kukoricapehelyhez képest 50%-kal csökkenthető a nap folyamán az éhségérzet, ha inkább a lassú felszívódású zabpelyhet választod.

Ami a reggeli édesítését illeti, nemcsak a cukor, de a szintén csaknem teljesen tömény, gyors felszívódású szénhidrátból álló méz sem ajánlott megoldás, sőt, az édesítőszereket is jobb elkerülni, hiszen maga az édes íz érzékelése is hozzájárulhat a szervezetedben az éhség kiváltásához.

A rostban gazdag, lassú felszívódású szénhidrátok azonban egyáltalán nem tilosak. Például rámutat, hogy szinte az összes zöldségféle, kis mennyiségben a zab és más teljes kiőrlésű gabonák, valamint az alacsonyabb szénhidráttartalmú gyümölcsök, így például a bogyósok is jó választások. A reggeli esetében szintén ajánlott, hogy vigyél be zsírokat, például néhány szem mandulával kiegészítve az ételeket, valamint nagyon fontos az éhség csökkentésére, hogy fehérjét is fogyassz, például tojás, egy pohár joghurt vagy más kalóriaszegény tejtermék formájában. Itt például egy dietetikai kutatás kimutatta, hogy azok, akik rendszeresen keményre főtt tojást fogyasztottak reggelire, 65%-kal többet fogytak, mint azok a diétázók, akik kiflit kaptak.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A kimaradt reggeli

Gyakran előkerül az is, hogy a reggeli kihagyása a fogyókúra halálát jelenti. Ez azonban nem egészen igaz így, derül ki ebből a táplálkozástudományi kutatásból. Ha már régóta megszoktad, hogy nem reggelizel, és valóban nem is éhezel meg ilyenkor, akkor nem kötelező egy nagy tál zabkását magadba erőltetned. Jó megoldás lehet például számodra, hogy a felkelést követően egy-két órán belül kortyolgass el egy turmixot, vagy iktass be egy kisebb délelőtti étkezést, fehérje- és rostdús ételekből. 

Szintén nem történik katasztrófa, ha néha kihagyod a reggelit. Ilyenkor azonban a nap a folyamán nem árt jobban odafigyelned az adagkontrollra. 

Azzal azonban, ha az eddig megszokott reggelizéshez képest úgy döntesz, hogy a fogyókúra miatt kihagyod ezt az étkezést, egyáltalán nem teszel jót. A szokásaid változását érzékelve ugyanis a pajzsmirigyed hormontermelése úgy szabályozza majd az éhséget és anyagcserét, hogy a reggeli kihagyásával elvesztett kalóriák megtérüljenek, és a lehető legkevesebb súlyvesztés jöjjön létre. 

10 isteni, kalóriaszegény köret, ami tele van rostokkal

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük