Extra hatékony immunerősítőnek tartják: jó a kasvirág, de egyvalamire vigyázz!

Nem hiába nevezik csúcs gyógynövénynek.

A kasvirág jótékony hatása
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A kasvirág az egyik leghatékonyabb természetes immunerősítő növény. Nemcsak a szervezet megerősítésében és védelmében, de a kóros állapotok megelőzésben is kiemelkedő szerepe van. A légúti, influenzaszerű és asztmatikus megbetegedések ellen óriási a jelentősége.

Ezeken kívül hatékonyan alkalmazzák allergiás panaszoknál, nőgyógyászati fertőzéseknél és bőrgyógyászati tüneteknél is. A daganatos betegségek gyógyításánál a kemoterápiával is szokták kombinálni ezt a széles spektrumon alkalmazható, rendkívül hasznos gyógynövényt.

Mi az a kasvirág?

A kasvirág, vagyis az Echinacea egy halványlila szirmú őszirózsaféle. Egyik fajtája, a bíbor kasvirág kimondottan immunrendszert erősítő gyógynövényként ismert. Már az indiánok is használták a népi gyógyászatban gyulladáscsökkentőként.

Antivirális és antibakteriális hatása sejtszinten működik, vagyis támogatja az immunsejteket és a falósejteket a szervezetbe hatoló káros organizmusokkal szemben. A fertőzésekért leginkább felelős Streptococcus baktériummal szemben igen hatékony a kasvirág echinakozid nevű hatóanyaga.

A kasvirág élettani hatása

A növényben olyan hatóanyagok vannak, amelyek a legtöbb fertőzés leküzdésében aktívan részt vesznek. Egyik fő komponense, a poliszacharid sejtregeneráló és májvédő hatású. Ezt a növényi vegyületet alkalmazzák a daganatos betegek terápiájánál is.

A kasvirágban van még glikoprotein-tartalom, ami gyulladáscsökkentő és szövetregeneráló vegyület, és segíti a vírusok és fertőzések ellen fellépő fehérvérsejtek működését. Az Echinacea nagy arányban tartalmaz flavonoidot is, ami fontos gyógyhatású vegyületcsoport. A flavonoidok antioxidáns jellegének a szabadgyök-képződés gátlásában és a betegségmegelőzésben van fontos szerepe.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Mire kell ügyelni a használatánál?

A mellékhatásokat illetően a kasvirágnál pont az okozhat problémát, hogy egy igen komplex gyógyhatással rendelkező intenzív gyógynövényről van szó. Kúraszerű használat esetén javasolt előtte orvossal konzultálni. Az arra érzékenyeknél kismértékű szédülés vagy allergiás reakció jelentkezhet.

A különösen erős hatású természetes immunerősítőkkel azért is kell vigyázni, mert például autoimmun-betegségeknél az immunrendszer megerősítésével együtt a betegség okát is felerősíthetik, és súlyosbíthatják a tüneteket.

Ebben az esetben a szervezet védekezőképességét inkább optimalizálni és kiegyensúlyozni kell. Immunbetegségeknél a kezelőorvossal mindenképpen konzultálni kell az Echinacea használatáról. Állapotos és szoptatós kismamák részére a kasvirág fogyasztása szintén nem ajánlott.

Immunrendszeredet méregtelenítő vizek fogyasztásával is erősítheted. Nézd meg a képeket!

Beindítja az emésztést, és kimossa a salakot: képeken a legjobb tavaszi méregtelenítő vizek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Rákellenes, immunerősítő, és hihetetlenül finom: a leghatásosabb tavaszi zöldségek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Így használd a kasvirágot

A kasvirágot külsőleg és belsőleg is lehet használni. Ha a szervezetben hiányállapot lép fel, vagy bármilyen betegség miatt legyengül az immunrendszer, a virágból készült teát érdemes fogyasztani. Három-öt kanál szárított növényt fél liter vízben érdemes 10-15 percig főzni, majd szűrés után elkortyolgatni. Felnőttek a tinktúráját, vagyis alkoholos kivonatát is ihatják.

A gyógyszertárakban és gyógynövényboltokban kapható Echinacea-cseppeket vízbe adagolva kell meginni. Gyulladásos bőrbetegségeknél, fekélyeknél, égési sérüléseknél és nehezebben gyógyuló sebekre az antiszeptikus hatás miatt a bíborkasvirág-kenőcsöt javasolt használni.

Ezt is szeretjük