Tömeges gyomorfertőzés ebben a megyében: három gyerek kórházba is került miatta

Három településen sok lakos érintett.

Gyoromrfertőzés Veszprém megyében
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

A 2025. szeptember 1-7 közötti héten egy tömeges, közösségi gastroenteritis (gyomor-bél hurut) járványt jelentettek Magyarországon - olvasható az NNK jelentésében. A megbetegedéseket szalmonella baktérium okozta.

Gyomorfertőzés járvány Veszprém megyében

Mint írják, Veszprém megyében 2025 augusztus 18-án területi entreális (beleket érintő, emésztőcsatornához kapcsolódó) járvány kezdődött. A jelentés megírásáig három településen összesen 42 fő megbetegedését regisztrálták. 27 esetben történt laboratóriumi vizsgálat, amelyből 21 főnél Salmonella Typhimurium baktérium jelenlétét igazolták. 

A jellemző tünetek láz, hasi fájdalom, hasmenés, hányás. Három gyermek esetében kórházi kezelés vált szükségessé.

Ezen felül két főnél jelentettek nyugat-nílusi lázat, egyikük Pest, másikuk Bács-Kiskun megyében él. Így a regisztrált esetek száma kilencre nőtt, ebből nyolcan itthon kapták el a betegséget.

Kép: Smith Assavarujikul / Getty Images

Szalmonellás a csapvíz ezeken a dunántúli településeken: figyelmeztetést adott ki a kormányhivatal

Ezek a települések érintettek.

Elolvasom
Ezt is szeretjük