Tömeges gyomorfertőzés ebben a megyében: három gyerek kórházba is került miatta
Három településen sok lakos érintett.
A 2025. szeptember 1-7 közötti héten egy tömeges, közösségi gastroenteritis (gyomor-bél hurut) járványt jelentettek Magyarországon - olvasható az NNK jelentésében. A megbetegedéseket szalmonella baktérium okozta.
Gyomorfertőzés járvány Veszprém megyében
Mint írják, Veszprém megyében 2025 augusztus 18-án területi entreális (beleket érintő, emésztőcsatornához kapcsolódó) járvány kezdődött. A jelentés megírásáig három településen összesen 42 fő megbetegedését regisztrálták. 27 esetben történt laboratóriumi vizsgálat, amelyből 21 főnél Salmonella Typhimurium baktérium jelenlétét igazolták.
A jellemző tünetek láz, hasi fájdalom, hasmenés, hányás. Három gyermek esetében kórházi kezelés vált szükségessé.
Ezen felül két főnél jelentettek nyugat-nílusi lázat, egyikük Pest, másikuk Bács-Kiskun megyében él. Így a regisztrált esetek száma kilencre nőtt, ebből nyolcan itthon kapták el a betegséget.
Kép: Smith Assavarujikul / Getty Images
Szalmonellás a csapvíz ezeken a dunántúli településeken: figyelmeztetést adott ki a kormányhivatal
Ezek a települések érintettek.
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- magyarország
- tatabánya















