Az influenza 5 legkomolyabb szövődménye: tragédia is lehet a vége

Ezért is kell az influenzát minden esetben komolyan venni.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az influenza megjelenésének tüneteit - többek között a lázat, az izomfájdalmat, a fejfájást és a hidegrázást - érdemes komolyan venni, amellett ugyanis, hogy a betegség könnyen fertőz, pihenés és ágynyugalom, valamint orvosi felügyelet, megfelelő immunerősítés és tüneti kezelés hiányában kialakulhatnak még kellemetlenebb szövődmények is, melyek közül több igen súlyos lehet.

Ukrajnában például már február közepén arról szóltak a hírek, hogy a helyi egészségügyi minisztérium adatai alapján már 273-an haltak meg bizonyítottan influenza következtében, bár arra nem tértek ki, melyik influenzatípus okozta a megbetegedéseket. Mindenesetre jobb elővigyázatosnak lenni, mint tragédiával szembesülni, például a következő szövődmények esetében.

Az influenza egyik legveszélyesebb szövődménye lehet a tüdőgyulladás, mely annál veszélyesebb, minél kiterjedtebb. Amellett, hogy rontja a légzésfunkciót, komoly lázzal is járhat, mely jelentős mértékben megterheli a szervezetet.

A betegség a szívet is megterhelheti, amellett például, hogy a gyulladás által befolyásolja a véralvadást, ezáltal pedig vérrögképződéshez is vezethet, súlyos szövődménye lehet a szívizomgyulladás is.

Az influenza ritkább, de igen súlyos szövődményét jelenti az agyhártya-, illetve az agyvelőgyulladás, melynek esetében sokszor a gyógyulás után is az idegrendszer maradandó károsodásával kell számolni.

Gyermekeknél az influenza következtében kialakulhat a ritka, de nagyon veszélyes Reye-szindróma is, mely gyulladást okoz az agyban, illetve a májat is károsíthatja. A kialakulás kockázatát fokozza, ha a gyermek aszpirint szedett.

Általánosságban elmondható, hogy az influenza megterhelheti az emberi szervezet szinte minden szervét - létrejöhet általa például a test jelentős részére kiterjedő toxikus sokk szindróma is -, így szövődményként állapotromlás léphet fel krónikus betegségek esetén, legyen szó cukorbetegségről, szív- és érrendszeri betegségről vagy épp veseelégtelenségről. Fontos tudni azt is, hogy a szövődmények is nagyobb valószínűséggel alakulnak ki olyanoknál, akik krónikus betegségekkel küzdenek, illetve immunrendszerük legyengült, idősek vagy éppen kisgyermekek. Az ő esetükben még fontosabb a megelőzés, illetve az orvosi felügyelet, emellett a védőoltásnak is komoly jelentősége lehet.

Ezeket edd influenza ellen! Képeken a 7 legerősebb immunerősítő

Ha levert az influenza a lábadról, vagy csak szeretnéd megelőzni a betegséget, ezeket fogyaszd!

Ezeket edd influenza ellen!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük