Rettegett betegségre találhattak gyógyírt: izgalmas áttörést jelent a kutatók szerint
Nagyon sok vírusfertőzött betegnek jelent jó hírt a jelentős és reményt keltő kutatás.

A főemlősöknél a HIV-vírustörzsek 99%-át megtámadó és a fertőzéssel szemben védelmet nyújtó ellenanyagot fejlesztettek ki az amerikai Országos Egészségügyi Intézet (NIH) és a Sanofi gyógyszergyár szakemberei.
Az emberi szervezet ellenanyag, vagyis antitestek termelésével reagál a HIV-fertőzésre. A legtöbb esetben az antitestek nem semlegesítik a HIV-vírus összes válfaját annak rendkívüli mutációs képessége miatt, az immunrendszer tehát magas számú vírusváltozattal találja szemben magát.
Gyógyír lehet a HIV-fertőzésre
Több éves fertőzöttség után azonban egyes pácienseknél úgynevezett széleskörűen semlegesítő antitestek alakulnak ki, melyek képesek áttörni a HIV-vírus körüli védőrétegen és elpusztítani a HIV-törzsek nagy részét. A kutatók ezeknek az antitesteknek a felhasználásával próbálják kezelni a HIV-fertőzést, vagy megelőzni azt.

A Science című tudományos folyóiratban közölt tanulmány készítői három ilyen speciális antitest ötvözésével hoztak létre egy olyan erős ellenanyagot, amely a szervezetben előforduló, eddig azonosított antitesteknél sokkal hatékonyabb.
A vírust alapjaiban támadják
A szakemberek úgy alkották meg az anyagot, hogy a vírus három alappillérének megtámadásával nehezítse meg a kórokozó számára az ellenállást. A természetes módon előforduló antitestek legjobbjai a HIV-törzsek 90%-át képesek megtámadni, az új antitest a 99%-ukat, ráadásul ehhez nagyon kis koncentráció is elegendő belőle.

Prémium vitaminok szerves forrásából
Fedezd fel a BioTechUSA új, prémium étrendkiegészítőit, melyeket a természet által inspirált hatóanyagok gondos válogatásával alkottunk meg a szervezetünk optimális működésének támogatására. A funkcionális termékek tökéletesen kiegészítik egymást, így teljeskörű megoldást nyújtanak a legmagasabb szintű napi rutinhoz.

Promóció
A 24 majom bevonásával végzett vizsgálatok eredményei azt mutatták, hogy az ellenanyaggal ellátott állatok egyike sem fertőződött meg, miután beoltották őket a vírussal. Az ellenanyag kifejlesztésében a Harvard Egyetem orvostudományi kara, a Scripps Kutatóintézet és a Massachusettsi Műszaki Egyetem szakemberei is részt vettek. A Nemzetközi AIDS Társaság izgalmas áttörésnek nevezte az eredményeket. Az új ellenanyag klinikai próbái 2018-ban kezdődnek.