Szájszag, lepedék és torokfájás ellen

A 7 leghatékonyabb szájvíz

A toroköblítők elkészítéséhez csupán egy pohár meleg vízre és néhány összetevőre lesz szükséged.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A házi gyógymódok többségéhez hasonlóan a gargarizálás is nagy hagyományokkal rendelkezik. Különösen igaz ez Indiára, ahol az ősi gyógyászat, az ayurvéda gyakorlói szerint a növényi olajjal végzett öblögetés segíti az alvást, serkenti az agyműködést, fehéríti a fogakat, és megfiatalítja a fogínyt.

De attól függően, hogy milyen gyógynövényt használsz a szájvíz elkészítéséhez, a toroköblítés hatékony módszer lehet például a kórokozók elpusztítására, a torokfájás csillapítására vagy a rossz lehelet megszüntetésére is.

Szabadulj meg a szájszagtól és a lepedéktől!

Még a legegészségesebb szájüregben is több millió baktérium található. Ezek a mikroorganizmusok a tápanyagok lebontása során olyan anyagokat termelnek, amelyek kellemetlen szagot okoznak, valamint elősegítik a lepedékképződést és a fogak romlását. Ha a fogmosással és a fogselyem használatával nem sikerül kordában tartanod ezeket a baktériumokat, próbálkozhatsz fertőtlenítő szájvízzel. Ennek elkészítéséhez nincs szükséged másra, mint vízre és 3%-os hidrogén-peroxid oldatra. Vegyítsd fele-fele arányban a vizet az oldattal, de megvásárolhatod gyógyszertárban, készen is.

Torokfájás ellen

Gyógyító citrom

Igen egyszerűen elkészítheted a torokfájás egyik leghatékonyabb ellenszerét. Keverj egy teáskanálnyi citromlevet egy pohár meleg vízbe.

Az érszűkítő hatású citromlé csökkenti a garat szöveteinek duzzanatát, valamint ellenséges, savas környezetet alakít ki a baktériumok és vírusok számára.

Szederlevél

Tegyél tíz gramm szárított földiszederlevelet egy deciliter vízbe. Forrald fel, majd hagyd ázni 15 percig. Ezután szűrd le, és szükség esetén ízesítsd mézzel. Naponta kétszer használhatod szájvízként vagy toroköblítőként. A földiszeder levele csersavban gazdag, amely fertőtlenítő és egyben gombaölő hatású is.

A gyömbér ereje

Önts fél pohár forró vizet egy teáskanál gyömbérporra, majd add hozzá egy fél citrom levét és egy teáskanál mézet. A gyömbér gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, az enyhén antibakteriális tulajdonságú méz pedig védőréteggel vonja be a torkodat.

Győzd le a náthát!

Tabasco-szósz

Az erős fűszer nem csak a csípős ételek készítéséhez ideális. Amikor a nátha első jeleit észleled, gargarizálj egy kevés Tabasco-szósszal elegyített vízzel.

A csípős ételek kedvelői szerint ez a leggyorsabb módja az eldugult légutak megnyitásának.

Echinacea-csepp

Ha azonban nem szereted az erős fűszereket, választhatsz vírusölő kasvirágcseppet is. Az Echinacea-csepp néven is ismert oldat igen hatékony immunerősítő. Adj két teáskanál tinktúrát egy pohár vízhez, és naponta háromszor öblögess vele. Ezzel csillapíthatod a torokfájást, és megadhatod immunrendszerednek a fertőzés legyőzéséhez szükséges lendületet. Bár az oldat hatóanyagai elsősorban a száj nyálkahártyáján keresztül szívódnak fel, a toroköblítés után nyugodtan le is nyelheted a szert.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Gégegyulladásra

Semmi sem helyettesítheti a hangszálak pihentetését és a folyadékbevitel növelését gégegyulladás esetén. A gyógyulási folyamatot azonban fel lehet gyorsítani mirhás gargarizálással: egy teáskanál tinktúrát tegyél egy pohár vízbe. Az erősen érszűkítő hatású mirha felveszi a harcot a gyulladással, és fertőtlenítő szerként is kiváló. Öblögess vele naponta hatszor.

Cikkünk az 1001 otthoni gyógyír című könyv segítségével készült.

Elsősegély otthon! Nem kell minden problémával azonnal orvoshoz fordulnod, vagy a megfázás első tüneteire újabb adag antibiotikumért nyúlni: próbáld ki először az otthon is elkészíthető recepteket és hasznos tippeket! Az otthoni gyógymódok közül érdemes néhányat alkalmazni már a tünetek első megjelenésekor, hiszen ekkor általában még könnyen visszafordítható a folyamat.

Kiadja a Reader's Digest.
A könyv ára: 8990 Ft.
A könyvet itt rendelheted meg »
Ezt is szeretjük