Gyakori újévi fogadalom, hogy a következő évben majd néhány kilót lead az ember, de a szervezet igényeinek megfelelően megválasztott, átgondolt diéta nélkül nem könnyű a vállalás. Szerencsére semmibe nem kell támpont nélkül belevágnod.
Az ajánlott módszer több személyes tényezőtől is függ, így nem mindegy például az induló testtömeg, a kitűzött cél és a szervezet egyéni jellemzői, egészségi állapota sem. Ezek figyelembevételével viszont kiválaszthatod azt, amelyik számodra a legjobb eredményt fogja biztosítani.
2017 leghatásosabb diétái
A következő tíz diéta nem új keletű, ám a U.S. News & World Report magazin táplálkozási szakértők segítségével készített összesítéseiben idén is a legkedveltebb fogyókúrák rangsorának élére kerültek. Nem is véletlenül örvendenek töretlen népszerűségnek: amellett, hogy túlnyomórészt orvosi kutatások eredményei szerint alakították ki őket, hatékonyságukat a fogyókúrázók pozitív beszámolói is alátámasztják.
Ezekkel te is elindulhatsz a siker útján. Az egyes diétákat a képek alatt röviden összefoglalva mutatjuk be, de a hozzájuk belinkelt korábbi cikkeinkben megtalálhatsz róluk minden fontos információt, részletes leírással, javaslatokkal és mintaétrenddel együtt, így sokkal könnyebb lesz döntened egy diéta mellett.

A DASH-diétát a magas vérnyomással küzdő betegek számára találták ki évekkel ezelőtt. A rost-, a fehérje- és a zsírtartalom mellett a bevitt sómennyiséget is meghatározza. Bővebben
itt olvashatsz róla.

A
súlyfigyelő diéta tápérték szerint rendel pontokat az ételekhez. Az alacsony kalória- és magas rosttartalmú ételeket preferálja, de a napi pontszám keretein belül semmit nem zár ki teljesen.

A TLC-diéta a fogyás mellett a koleszterincsökkentésre helyezi a hangsúlyt, ezért szívbarát étrendet vesz alapul a telített zsírok minimálisra csökkentésével. A fogyókúra részleteit
itt találod meg.

A Jenny Craig-diéta a napi ötszöri étkezésen és a 2-2,5 liter víz fogyasztásán alapul, az étrend során bevitt tápanyagokra és adalékanyagokra is kitér. Mielőtt belevágnál,
ezt a cikket is ajánljuk.

A mediterrán étrend a délen élő népek étkezési szokásait veszi alapul, előnyben részesítve a gyümölcsök, a zöldségek, a halak vagy az olívaolaj fogyasztását.
Itt mintaétrendet is találsz!
A
Biggest Loser-diéta nem zár ki semmit az étrendből, de 200 kalóriában húzza meg a nemkívánatos ételtípusok bevitelének határát, emellett heti két és fél órányi mozgást ír elő.

A Mayo Klinika-diéta segít lépésenként elhagyni az egészségtelen szokásokat, és hosszú távra kialakítani a megfelelő étrendet: az ételpiramist és
a részleteket itt találod. 
A
HMR-diéta két fázisból áll. Az első lényege a 3-2-5 elv: 3 fehérjeturmixból, 2 kalóriaszegény ételből és 5 adag zöldség-gyümölcsből áll. A második szakasz az elért súly megtartásán alapul.

A Whole30 diéta szigorúan előírja, hogy 30 napon keresztül tiltólistára kerüljenek a gyulladást fokozó és vércukorszintet növelő élelmiszerek.
Itt találsz részletes útmutatót és étrendet hozzá.