Hány napig tart a menstruációd? Mikortól számít kórosnak?

Ha felmerült már benned, normális-e az egy héten át tartó menzesz, most választ kapsz a kérdésre.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A menstruációra a nők nagy része úgy tekint, mint szükséges rosszra, amit havonta át kell vészelni valahogy. Különösen bosszantó lehet, ha a havi vérzésed elhúzódik, több mint egy héten át tart. Tudd meg, mikortól számít kórosnak a menstruáció időtartama!

Röviden a női ciklustól

A női testben zajló hormonális változások nagy része a petefészekkel áll összefüggésben. A diónyi méretű páros szervben minden hónapban megérik egy petesejt, amely onnan kilökődik, és - amennyiben nem termékenyül meg, nem ágyazódik be a méhfalba -, a menstruációval együtt távozik a szervezetből.

A ciklus beállása után körülbelül 28 naponként jelentkezik a menstruáció. Ezt azonban nem kell túl szigorúan venned: a 26, de a 34 napos ciklus is teljesen normálisnak tekinthető. Lényeg, hogy rendszeresen, minden hónapban megjöjjön a menzeszed.

Hány napig tart a menstruáció?

A menstruáció jellemzően három-öt napig tart, ez alatt az idő alatt 50-100 ml menstruációs folyadék ürül ki a szervezetből. Mindez körülbelül 35 ml tiszta vérveszteséget jelent. Bár előfordulhat, hogy te többnek érzed, ám ez valószínűleg azért van, mert a kellemetlen dolgokat intenzívebben élheted meg.

A folyadék mintegy kétharmada az első két nap alatt távozik a szervezetből, ezt követően a vérzés egyre gyengébb lesz. Könnyen megeshet, hogy akár egy hétig is eltart a menstruáció, emiatt azonban nem kell aggódnod. Amennyiben a vérzés egyre gyengül, nem okozhat problémát.

16 módszer a menstruációs görcs csökkentésére

Nézegess képeket!

Elolvasom

Mikortól számít kórosnak?

Az elhúzódó - nyolc-tíz napnál tovább tartó - menstruáció akkor jelent gondot, ha ez alatt az idő alatt sok vért veszítesz. Ennek ugyanis egyenes következménye lehet a vashiányos vérszegénység, az állandó fáradtság, gyengeség. Ha a menzeszed erős, és általában több mint egy héten át tart, mindenképpen fordulj nőgyógyászhoz.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az orvos megmondja majd, hogy áll-e valamilyen egészségügyi probléma a háttérben, esetleg fogamzásgátlót ír fel.

Ezt is szeretjük