Ezt idd nátha, fejfájás és láz ellen!

Nem kell rögtön gyógyszerért nyúlnod, ha a megfázás tüneteit észleled. Próbálj ki 3 garantáltan hasznos és természetes tippet!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A nátha vagy az influenza tüneteivel valószínűleg te is gyakran találkozol. Bár egyik betegség sem túl súlyos dolog, jó eséllyel megkeseríthetik hétköznapjaidat. Tegyél róla, hogy minél hamarabb elmúljon!

Űzd el a náthát hársfateával!

A Tiliaceaek családjába tartozó hárs Európában, illetve Ázsiában őshonos. A pompás megjelenésű hársfáról – melyet főleg a parkok és sétányok fájaként ismerünk – sok régi hiedelem maradt fent.

Őseink úgy hitték, hogy védelmet biztosít a villámcsapások és a gonosz szellemek ellen. Ezenkívül azonban fontos szerepe van az egészségmegőrzésben és a gyógyításban is.

A hárs virága ugyanis egy sor értékes tulajdonsággal bír. Izzasztó hatása miatt tea formájában kiválóan alkalmazható nátha és meghűlés ellen. Ezen kívül nyugtató hatása révén remekül használhatod az álmatlanság tüneteinek enyhítésére is. De szinte a végtelenségig lehetne sorolni előnyös tulajdonságait, hiszen természetes vérnyomás-csökkentőként és görcsoldóként is bizonyított már.

Így készítsd a teát!

Forrázz le két teáskanálnyi hársfavirágot fél liter vízzel, majd hagyd állni körülbelül tíz percig. Ezután szűrd le, majd, ha iható hőmérsékletűre hűlt, ízesítsd mézzel és citrommal.

Borsmentával a fejfájás ellen

Ez az Európában őshonos évelő a Lamiaceaek családjába tartozik. A maximum nyolcvan centiméter magasra megnövő növény igen erős illóolaj-tartalmáról ismert. Főleg Közép-Európában termesztik a borsmentát, de vadon is megtalálható.

A fejfájás legjobb természetes ellenszerei

Nézegess képeket!

Elolvasom

A konyhában leveleit és virágait főként frissítő teához használják. De a természetes gyógyászatban elsősorban szélhajtó, emésztésserkentő és antiszeptikus tulajdonságairól ismert. A borsmenta levele mentolt, mentont, valamint mentofuránt, cseranyagokat és flavonoidokat tartalmaz. Erős illóolajainak köszönhetően a borsmenta remekül alkalmazható fájdalomcsillapításra is.

Így használd a borsmentaolajat!

Mindegy, hogy valamilyen megfázásos betegség vagy a front hozta elő a fejfájásodat – a borsmentaolaj mindkét esetben hatékony segítség lehet. Nincs más dolgod, mint az, hogy az illóolajat egy zsebkendőre csepegtetve finoman bedörzsölöd a halántékodat és a tarkódat.

Fűzfakéreg, mint természetes lázcsillapító

Ez a jól ismert fás szárú növény a Salicaceaek családjának tagja. Őshazája Európában, Ázsiában, valamint Észak-Afrikában található, általában maximum 15 méter magasra nő meg. Tipikus ismertetőjegye a paraszerű kéreg, valamint szórt állású, sűrűn szőrözött levele. A fehér fűz kérgében található szalicilsavat a 19. század végén az aszpirin gyógyszerészeti előállítása során használták. Fájdalomcsillapító hatása mellett a növénynek gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, összehúzó, valamint idegnyugtató hatást is tulajdonítanak. Gyógyászati célokra ágainak kérgét használják fel.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Így készíts lázcsillapító fürdőt!

Másfél-két liter forrásban lévő vízbe tegyél 150-200 grammnyi fűzfakérget. Melegítsd egy-két percig takaréklángon, majd hagyd állni a főzetet körülbelül 10-15 percig lefedve. Ezt követően szűrd le, és add a fürdővízhez!

Cikkünk Dr. Hans W. Kothe – 1000 gyógynövény című könyve alapján készült.

Ezt is szeretjük