Fogkefecsere: hány hetente ajánlott a fogorvos szerint?
Ha egészséges, csillogó mosolyra vágysz, nem mindegy, hogy fogkeféd milyen állapotban van.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
A megfelelő szájhigiéniához nem csupán a fogmosás gyakorisága, a fogselyem- és szájvízhasználat tartozik hozzá. Fontos, hogy helyesen válassz fogkefét, illetve kellő időközönként cseréld azt. Megkérdeztük dr. Benyőcs Gergely fogorvos szakértőnket néhány, a fogápolással kapcsolatban gyakran felmerülő kérdésről.
Hány hetente ajánlott fogkefét cserélni?
Általában igaz, hogy a fogkefédet 8-12 hetente ajánlott kicserélned. Dr. Benyőcs Gergely szerint azonban a használattól is függ, hogy pontosan milyen időközönként kell újat vásárolnod. Ha a sörték már szétállnak, minden bizonnyal másik fogkefére lesz szükséged. Amennyiben egy kicsit profibb a fogkeféd, egyszerűen csak arra kell figyelned, hogy a színkód a szálakon elérte-e a csere-értéket. Sok elektromos fogkefe is automatikusan kijelzi, ha megérett az idő egy új fejre.
És, hogy mindennek miért is kell akkora figyelmet szentelned? Amennyiben megfeledkezel a rendszeres cseréről, úgy a fogkefe tisztító hatása nagymértékben csökkenhet, valamint a sörték felsérthetik az ínyedet. Ez utóbbi nem csupán fájdalmas, de akár szájüregi fertőzések, illetve ínyproblémák kialakulását is előidézheti. Mindennek pedig következménye lehet a kellemetlen lehelet is.
Betegséget követően is új fogkefére lesz szükséged
Talán már hallottál róla, hogy lezajlott betegségek után szintén ajánlott új fogkefét vásárolnod. Fogorvos szakértőnk azt ajánlja, hogy torokgyulladás, mandulagyulladás, herpesz, illetve afta esetén, amint elmúlt a betegség, rögtön vásárolj újat.
Mindez természetesen azért szükséges, hogy ne legyen esélyük a kórokozóknak az újbóli támadásra. Emellett a gyakori ínyvérzés, illetve fogágybetegség is sűrűbb cserét tesz szükségessé. Ha többet szeretnél megtudni ez utóbbi betegségről, kattints korábbi cikkünkre!
Talán azt hiszed, mindent megteszel fogaid egészségéért, ám előfordulhat, hogy pár dologról megfeledkezel. Töltsd ki tesztünket, és kiderül!
Fertőtlenítsd a fogkefét!
Ha esetleg vadonatúj volt a fogkeféd a torokgyulladás előtt, és nincs kedved kicserélni a betegség elmúltával, mindenképpen érdemes fertőtlenítened. Dr. Benyőcs Gergely fogorvos szakértőnk két kiváló receptet is ad ehhez. Áztasd egy éjszakán át chlorhexidin-tartalmú szájöblítő szerben a fogkefédet, így megszabadíthatod a kórokozóktól. Ezen kívül a Neomagnol nevű antiszeptikus fertőtlenítő tabletta lehet még megfelelő erre a célra.
A tökéletes fogkefe
A fogkefe kiválasztása szintén fontos kérdés. Talán eddig árkategória vagy szín alapján vásároltál, pedig nem árt más szempontokat is figyelembe venned. Fontos, hogy a sörték ne legyenek se túl puhák, se túl kemények. Lényeges továbbá, hogy passzoljon a fogformádhoz, az esetleges szabálytalanságokhoz.
Szakértőnk szerint a tökéletes fogkefe kiválasztása cseppet sem egyszerű dolog. Amennyiben ínyed érzékeny, esetleg fogágybetegséggel küzdesz, csak tovább bonyolíthatja a dolgot. Ez esetben mindenképpen érdemes fogorvos vagy szájhigiénikus tanácsát kérned.
OLVASD EL EZT IS!

- száj
- fogápolás
Milyen gyakran mosol fogat?

- szájszag
- fogápolás
Szájszag, szuvasodás és fogkő ellen

- megelőzés
- fogápolás