400 ezren halnak meg miatta az Európai Unióban: Magyarország a legveszélyeztetettebb helyek között van

Az Európai Unió szervezete aggódik a még mindig intenzív mértékű légszennyezés miatt.

Európai Unió légszennyezés
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Csaknem 400 ezer ember halálát okozta a légszennyezettség 2014-ben az Európai Unió tagállamaiban - erről számol be friss jelentésében az Európai Környezetvédelmi Ügynökség - EEA.

A finomrészecske-szennyeződés 2014-ben 399 ezer ember haláláért volt felelős az EU-ban, ami, bár 8%-os csökkenést jelent az ezt megelőző évhez képest, még mindig nagyon sok. Ebből is látszik, hogy a levegő minősége javulóban van, de még mindig sok a teendő - közölte a koppenhágai székhelyű szervezet.

Erősen sújtott kategóriában van Magyarország

Arányaiban messze Bulgáriában regisztrálták a légszennyezettség miatti legtöbb korai halálozást, de a leginkább sújtott országok között van Lengyelország és Magyarország is. A legkevésbé érintett két ország Írország és Svédország. Az adatok az uniós tagországok többségében javultak 2013-hoz képest, romlást Cipruson, Dániában, Észtországban, Finnországban, Lettországban, Litvániában és Svédországban mértek.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Átlépik az országok a határt

Az Európai Unió által megszabott légszennyezettségi határértékeket a 28 tagállam közül 22-ben átlépték. Ezt közölte a Politico brüsszeli hírportál az értékelést ismertető cikkében. Elhangzott az is, hogy bátor döntésekkel, a tisztább közlekedésbe, energiatermelésbe és mezőgazdaságba való okos beruházásokkal egyszerre lehetne mérsékelni a légszennyezettséget, valamint javítani az életminőséget, hangsúlyozta Hans Bruyninckx, az EEA igazgatója.

Ezt is szeretjük