Te is használod ezeket? 6 ártalmatlannak tűnő, hétköznapi egészségkárosító

Minden háztartásban megtalálható a következők közül néhány.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha egészségkárosító dolgok kerülnek szóba, valószínűleg a műanyag ételek, a környezetszennyezés vagy a munkahelyi stressz jut eszedbe. Arra talán ritkábban gondolsz, hogy otthonod is tele lehet olyan eszközökkel, amelyek veszélyesek lehetnek rád nézve. Az alábbi galériában összegyűjtöttünk néhány ilyet, lapozd át!

Ha a sminkkészleted úgy néz ki, mint a fenti fotókon látható, megérett az idő a cserére. Valószínűleg nemcsak a szavatossága járt le, de baktériumok is tanyát vertek már benne. A szempillaspirálnak különös figyelmet kell szentelned. Ha ugyanis a folyékony festékben megtelepednek a baktériumok, a kefével könnyen bejuttathatod őket a szemedbe.

Meglehet, hogy már a szívedhez nőtt az öreg, jól kitaposott sportcipőd, de szakértők szerint az edzőcipőket 300-400 mérföldenként - vagyis körülbelül 480-640 kilométerenként - cserélni kell. Ennyi megtett táv után ugyanis kevésbé tompítja már földre érkezéskor az ízületre nehezedő erőhatást.

Fotó: pinterest.com/monitormybody.com

Vizsgáld át az otthoni műanyagedény-készletet! Mindegyiken kell szerepelnie egy három nyilacskából álló, háromszög alakban futó jelzésnek, közepén egy számmal. Ha 7-es számot látsz, az edény pontos összetétele nem meghatározott - előfordulhat, hogy egészségre veszélyes BPA-t tartalmaz. Kivételt jelent ez alól, ha a 7-es számon kívül AS, SAN vagy ABS feliratot is látsz az edényen: ebben az esetben ugyanis növényi alapanyagú műanyagról van szó. És hogy miért ne rakj műanyag edényt a mikróba? Kattints, és megtudod!

Ha úgy néz ki a fogkeféd, mint a fenti képen látható, ne gondolkozz sokat, biztosan cserélni kell. A szétálló sörték ugyanis nem tisztítják megfelelően a fogfelszínt, ráadásul jó eséllyel nem kevés baktérium is megtelepedett már benne, amire ilyen formát öltött. Korábbi cikkünkből megtudhatod, milyen gyakran ajánlott a fogkefecsere.

Fotó: pinterest.com/s-media-cache-ak0.pinimg.com

Bár elsősorban az öreg fa vágódeszkákat szokták kárhoztatni, valójában műanyag társaik sokkal veszélyesebbek. A késsel okozott barázdákba ugyanis baktériumok juthatnak be, amiket nagyon nehéz onnan eltávolítani. A fa vágódeszkák gyantatartalmuknál fogva rendelkeznek bizonyos fokú antibakteriális hatással.

A triklozán egy olyan antibakteriális anyag, amely számos szappanban - fogkrémben, kozmetikai termékben - megtalálható. Kutatatási eredmények szerint rontja az izomaktivitást mind a vázizomzatban, mind a szívizomzatban. Ha tehát megtalálod az összetevők listáján, inkább ne vedd meg a terméket. Tudj meg többet a témáról!

Bőrrákra utalhatnak!

Ha az alábbi bőrelváltozások valamelyikét észleled magadon, mindenképpen fordulj orvoshoz!

Bőrrákra utalhatnak! Képeken 7 gyanús jel, amivel fordulj orvoshoz

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük