Gyorssegély égési sérülésre: 10 regeneráló gyógynövény, ami gyorsan megnyugtatja a bőrt

Néhány gyógynövény segítségével gyorsabban gyógyulnak az égési sérülések.

Gyógynövények égési sérülésre
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az égési sérülések sajnos szinte kéz a kézben járnak a házimunkákkal: a főzés-sütés során gyakran előforduló problémára azonban nagyon különböző házi praktikákat vetnek be az emberek, éppen úgy, ahogy a napozás utáni elsőfokú égési sérülésekre.

A leforrázott bőr nagyon fájdalmas tud lenni, ha pedig az égés a bőr mélyebb rétegeit is érinti, a felhólyagosodott felület hosszan tartó kellemetlenséget okoz. Néhány trükköt azonban érdemes elfelejteni: a tejföllel vagy tojásfehérjével bekent bőr például képtelen normálisan lélegezni, ami lassítja a gyógyulást.

Gyógynövények égési sebekre

A hideg vizes borogatás segít, ám akad több olyan, regeneráló és antibakteriális hatású gyógynövény is, ami önmagában vagy belőle készült krém formájában hatásos segítséget nyújt, nyugtatja a sérült bőrt, és gyorsítja a gyógyulás folyamatát. Ezeknek a házi patikában is helyük van.

Kíméletes és népszerű gyógynövény az aloe vera, amit akár egy cserépben is tarthatsz a szobában. A növény levelét felvágva kell a sérült részre tenni, de a belőle készült gélek is segítenek a bőrnyugtatásban és a regenerálásban.
Fotó: peangdao / Getty Images Hungary
A teafa antibakteriális sebgyógyító szer, a bőrfelület megtisztításában és a seb gyógyulásában is nagy segítség.
Fotó: Solstizia / Getty Images Hungary
A málnalevél forrázata nemcsak teaként finom, langyosra hűtve borogatásnak is kiváló a sebes vagy égési sérüléses bőrfelületre. Fertőtlenítő hatású szer, segít a bőr újjáépülésében.
Fotó: HeikeRau / Getty Images Hungary
Nem véletlen, hogy annyi krém és kozmetikum készül körömvirágból: bőrpuhító hatása mellett remek regeneráló, napégésre, nehezen gyógyuló sebekre, bőrirritációra is alkalmazható.
Fotó: AlexRaths / Getty Images Hungary
A levendula langyosra hűlt forrázata és az olajából készült kencék egyaránt alkalmasak a bőrápolásra, gyógyítják az égési sebeket, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, antimikrobiális hatással is bírnak.
Fotó: Anna-Ok / Getty Images Hungary
Az orvosi székfű vagy köznapi nevén kamilla erős gyulladáscsökkentő hatással bír, belsőleg hasi panaszokra és megfázásra használják. Külsőleg kihűtött forrázata és krémje antibakteriális, bőrnyugtató, az égési sebeket is gyógyítja.
Fotó: TanyaLovus / Getty Images Hungary
A zsálya rendkívül sokoldalú gyógynövény, belsőleg és külsőleg is érdemes kihasználni gyulladáscsökkentő, antiszeptikus hatását. Regenerálja a sebeket, égési sérülések esetén is segít, de a viszketési ingert is csökkenti.
Fotó: manuel_adorf / Getty Images Hungary
A palástfű a menstruációs görcsök enyhítésére, a méh erősítésére nagyon hatásos, de emellett külsőleg is alkalmazható a lehűtött teája, mely enyhíti a bőrviszketést és a gyulladást, illetve az égett bőrt is megnyugtatja.
Fotó: seven75 / Getty Images Hungary
Az eukaliptusz erős antibakteriális hatású növény, a belőle kivont készítmények hatásosan alkalmazhatók vágott sebekre és égési sérülésekre, de akár rovarcsípésekre is, nyugtatják a felületet, segítenek a regenerálódásban.
Fotó: Getty Images Hungary
Az acsalapu ugyancsak sokoldalú borogatószer, a leveleit bőrgyulladásokra, kelésekre, de égett felületre is lehet tenni. Olykor öblögetőszerként is ajánlják, így a megégetett száj, íny gyógyulását is segítheti.
Fotó: undefined undefined / Getty Images Hungary

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük