Hány percig kell kifolyatni a csapot? Így csináld, hogy tiszta legyen a te vized is!
Ennyi ideig kell folyatni, mielőtt fogyasztasz belőle.
- Ez az egyszerű nyári ruha uralja most a trendeket: a csőfazon a sportos és nőies stílusból sem hiányozhat idén »
- Az 53 éves Cate Blanchett a szokásosnál is gyönyörűbb ezeken a portréfotókon: felidézi a hollywoodi csillogást »
- Csupán 8 kozmetikumra van szükség a hatékony arcápolási rutinhoz: nem kell a fél fürdőszobát magadra kenned »

- Íme Koltai Róbert bájos, szőke párja: a színész 78 évesen élvezi a késői szerelmet
- Ki volt Az arany ember szerelme Jókai művében? Kvíz a kötelező olvasmányokból
- Felismered, melyik magyar városban készült a fotó? 9 kérdéses kvíz, hogy próbára tedd a tudásod
- Rúzsa Magdi 5 hónapos ikrei kívül-belül különbözőek: Keve, Lujzi és Zalán ilyen babák
- Mit jelent, ha a másik karba teszi a kezeit veled szemben? Testbeszédkvíz
Bár általánosságban elmondható, hogy a csapvíz iható Magyarország területén, az ivóvíz minőségét tekintve lehetnek jelentősebb különbségek, amiről azonban minden esetben tájékoztatják a lakosokat, az Országos Környezet-egészségügyi Intézet honlapján pedig akár térképes kereső segítségével is informálódni lehet a témáról.
Fontos azonban tudni, hogy az ivóvíz minőségére vonatkozó szabályok nincsenek a vezetékek, illetve a csap helyéhez kötve, így az, ha előbbiek állapota befolyásolja a víz tisztaságát, már nem a szolgáltató felelőssége.
Ha arra gyanakszol, hogy a régi vízvezetékeknek köszönhetően ólmos lehet a csapvíz, fontos, hogy mielőbb orvosold a problémát - erről ide kattintva olvashatsz bővebben -, más befolyásoló tényező is felmerülhet azonban, ilyen, ha például rézből készült a vezeték, és az kioldódhat a csapvízbe, vagy, ha éppen több napon keresztül nem tartózkodtál otthon, illetve nem használtad a csapot, ami miatt pangó víz található a vezetékben.
Nagyon fontos kifolyatni a csapvizet!
Ha egy-két napon át pang a víz, érdemes és fontos lehet azt fogyasztás előtt kifolyatni, amire akár egy-két percet is rá kell szánni, attól függően persze, a főelosztó vezetéktől milyen távolságban van az adott csap.
A kifolyatást az ÁNTSZ tanácsa szerint mindig a friss, hideg víz megérkezéséig kell folytatni. Ivásra, főzésre javaslatuk szerint mindig a friss, kifolyatott hideg vizet kell használni, a használati meleg vizet például erre nem ajánlják.
Fontos azonban szem előtt tartani, hogy a kifolyatott víz se menjen kárba, hiszen azt nem kell leengedni a lefolyón, a víz felhasználásának bármilyen más, fogyasztáson kívüli területére alkalmas lehet, legyen szó mosogatásról, mosásról, a WC leöblítéséről vagy épp viráglocsolásról. Ha ide kattintasz, további információkat is megtudhatsz a témáról.
OLVASD EL EZT IS!

- gyógynövény
- megelőzés