Bőrszépítő, szívvédő, termékenységnövelő
A lenmagolaj többek között a rák és a szívbetegségek megelőzésére is alkalmas.
A lenmag gyógyereje évszázadok óta ismert. Ezt a majdnem egy méter magasra megnövő, februártól szeptemberig kék virágban pompázó, egynyári növényt először Európa kertjeiben ültették el, és később innen került át Észak-Amerikába.
Nem csupán a lenmagból nyert olaj, hanem maga a lenmag is alkalmas terápiás célokra.
Mire jó a lenmagolaj?
- Szívbetegség kezelésére.
- Székrekedés megszüntetésére.
- Egészséges bőr, haj és köröm megvédésére.
- Bizonyos idegrendszeri betegségek kezelésére.
- Faggyúmirigy-gyulladás, ekcéma, pikkelysömör és leégés kezelésére.
- Terméketlenség, sterilitás és menstruációs görcsök megszüntetésére.
Bőrszépítő
A lenmagolaj gyulladásgátló hatása révén a bőrfarkas - pillangószerű bőrpírral jelentkező reumatológiai betegség - és a köszvény kezelésében is segít. Emellett az epekő kialakulásának megelőzésében, sőt, annak feloldásában is szerepet játszik.
Hozzájárul a haj és a köröm erősítéséhez, valamint elősegíti, hogy a bőrsérülések gyorsabban gyógyuljanak be, így hatásosan alkalmazható a faggyúmirigy-gyulladástól kezdve egészen a leégés kezeléséig.
Hogyan használd?
A lenmagolajnak kellemes dió- vagy vajszerű íze van, ezért keverheted salátaöntetekhez, vagy az ételek tetejét is meghintheted vele. Egy evőkanál olaj mindössze 100 kalória energiát tartalmaz. Arra azonban mindig ügyelj, hogy soha ne vesd hőkezelés alá, mivel annak hatására alkotórészeire bomlik le.
Szíved védelmében
A lenmagolaj hatására a szervezet koleszterinszintje csökken, minek következtében a szívbetegség, a mellkasi fájdalom és a magas vérnyomás kialakulásának veszélye is mérséklődik. A bostoni Simmons College-ban öt évig tartó vizsgálat során bebizonyosodott, hogy a lenmagolaj rendszeres használata védelmet nyújthat a második alkalommal bekövetkező szívinfarktussal szemben.
Előfordulhat, hogy a lenmagolaj allergiás reakciókat vált ki. Ha a készítmény használata után légszomjat, enyhe rosszullétet tapasztalsz, azonnal fordulj orvoshoz.
Termékenységnövelő
Mivel a lenmag a női nemi hormonhoz, az ösztrogénhez hasonló növényi ösztrogént - úgynevezett fitoösztrogént - tartalmaz, az olaj jótékony befolyást gyakorolhat a menstruációs ciklusra, köszönhetően annak, hogy egyensúlyban tartja az ösztrogén és a progeszteron arányát. A méhműködést is így szabályozhatja, ezért esetenként a meddőség kezelésében is eredményes lehet. Mivel gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van, a menstruációval járó fájdalmakat is csökkentheti. A megfigyelések alapján elég nagy biztonsággal kijelenthető, hogy a lenmagolaj a férfimeddőség és a prosztataproblémák kezelésében is hatékony természetes megoldás lehet.
Hogyan használd?
A lenmagolajat mindig evés közben vedd be, a szervezet így jobban hasznosíthatja azt. Terápiás célból fogyassz napi egy vagy két alkalommal egy evőkanálnyi lenmagolajat egy hónapig. Lenmagrosttal való kezeléshez napi háromszor keverj össze egy evőkanál lenmagtöretet egy pohár vízzel, és idd meg.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Még mire jó?
A lenmagolajnak további hasznos tulajdonságai is vannak. A gyógynövényből préselt olaj tekintélyes mennyiségben tartalmazza azokat az esszenciális zsírsavakat, melyeket a szervezet nem képes előállítani. A lenmag, sok növényi olajhoz hasonlóan, omega-6 zsírsavakat is tartalmaz. A belőle préselt olajban található lignanok jó hatással lehetnek a hormonzavarokra, védhetnek a rákos elváltozások, valamint a baktériumok, vírusok és a gombák ellen.
A lenmagolaj gyorsan romlik, ezért mindig ellenőrizd az üveg címkéjén a lejárat dátumát. Ahhoz, hogy a lenmagolaj friss maradjon, tartsd hűtőszekrényben. Az erős vagy szúrós szagú olajat már ne használd fel!
Táplálkozz egészségesen!
Milyen alapelvekre érdemes figyelned, ha szeretnél egészségesen táplálkozni? Dietetikus szakértőnktől megtudhatod, mely szabályokat tartsd be!
Az összezúzott lenmag kiváló természetes rostforrás, így segíthet a székrekedés megszüntetésében is. Egyes feltételezések szerint a lenmagolaj csökkentheti az emlő-, a vastagbél-, a prosztata- és valószínűleg a bőrrák kialakulásának veszélyét is. A torontói egyetemen végzett kutatások alapján bizonyítást nyert, hogy a kezdeti vagy előrehaladott állapotban lévő emlőrák ellen szintén hatásos.
Cikkünk a Reader's Digest Vitaminok, gyógynövények, ásványi anyagok című könyve alapján készült.
OLVASD EL EZT IS!
- cukorbetegség
- uborka
Az uborka 3 áldásos egészségügyi hatása
- paradicsom
- káposzta