Így néz ki ma a náci Németország egyik legnagyobb kórháza: az omladozó falak között Hitlert is kezelték
Az egykor impozáns kórház ma már csak egy elhagyatott szellemtanya.

- 4 egyszerű, de ultranőies szett, amit Amal Clooney gyakran elsüt: hasonló fazonok árakkal, melyekkel megvalósítható a sikkes összhatás »
- 20 perc pilates, ami tónusoz és egyensúlyba hoz: a mélyen fekvő izmokat is megdolgoztatják ezek a lassú, kitartott gyakorlatok »
- Hátráltatja a hajnövekedést és irritációt okoz: 4 praktika, ami segít megszabadulni a fejbőrön lévő lerakódásoktól »

- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Kvíz! Melyik ország fővárosa Vilnius? 10 kérdés az európai országokról
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
Ha elhagyatott helyekre gondolunk, a legtöbb esetben egy rég elfeledett kastély vagy lakóház jut az eszébe, ahol egykor virágzott az élet, és csak a jelenlegi állapotában tűnik szomorúnak. A Berlintől nagyjából 50 kilométerre fekvő Beelitz-Heilstätten viszont már a fénykorában is vérfagyasztó helynek számított, elhagyása óta pedig még rémisztőbb látványt nyújt.
A kórházat 1898-ban kezdték építeni, és kezdetben tüdőszanatóriumként szolgált, hiszen a tuberkulózis rengeteg embert megfertőzött Berlinben, és kellett egy hely a városhoz közel, ahol ápolni tudják a megnövekedett betegállományt. A komplexum az évek során hatalmasra nőtt, hatvan épületből állt, és mintegy kétszáz hektárnyi területet foglalt el.
Itt ápolták Hitlert is
Az első és a második világháború idején a Beelitz-Heilstätten katonai kórházként és szanatóriumként szolgált beteg és sebesült katonák számára. Az 1914 és 1918 között ideszállított 17 500 sebesült közül volt egy akkor még közlegényként harcoló katona, aki kiemelkedett a tömegből: Adolf Hitlert, a későbbi náci Németország vezérét is itt ápolták 1916. október 9. és december 4. között, amikor súlyos lábsérülést szenvedett az észak-franciaországi csatatéren. A második világháború után, amelyben a szanatórium egy része súlyos károkat szenvedett, 1945-ben a Vörös Hadsereg foglalta el, és 1994-ig a szovjet (később orosz) hadsereg legnagyobb külföldi kórházának számított. A képeken nemcsak azt mutatjuk meg, milyen volt fénykorában a náci Németország egyik legnagyobb egészségügyi központja, hanem hogy mennyire ijesztő látvány napjainkban.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)