Alacsony vagy?

Szívbetegség és szülési komplikáció fenyeget

Nem csak a magassarkú okozhat egészségügyi problémákat. Az apró termetű nőkre más is leselkedik!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár a k általában alacsonyabbak, mint a férfiak, van egy pont, ahol a testmagassággal összefüggésben már egészségügyi problémák is kialakulhatnak. Komoly gondokkal is szembe kell nézned, ha mindig a tornasor legvégén álltál: nagyobb valószínűséggel alakulhat ki szívproblémád, illetve szülsz császárral. Ráadásul a gyakori magassarkú-viselés miatt a láb-, térd- és hátpanaszok is jobban érintenek.

Nagyobb a szívbetegségek kockázata

Alacsonyabb vagy 153 centiméternél? Abban az esetben, ha a válaszod igen, sajnos nagyobb a valószínűsége a szívproblémák kialakulásának, mint a magasabb emberek esetében. A Tampere Egyetem munkatársai számos kutatásból, több mint hárommillió személy adatai alapján jutottak erre a következtetésre.

Az elmélet nem új keletű, de eddig kiemelten a férfiakkal foglalkoztak, ezért örülnek a mostani tanulmány készítői, hogy be tudták bizonyítani: a testmagasság mindkét nemnél összefüggésben áll a szívbetegségekkel. Hiszen így a szebbik nem is nagyobb figyelmet fordít a megelőzésre. Még nem tudnak pontos magyarázattal szolgálni, hogy miért nagyobb a rizikófaktor az alacsony embereknél, de az egyik elmélet szerint a háttérben az áll, hogy esetükben a kisebb erek könnyebben záródnak el.

Szívbetegségek megelőzése

Igaz, a magasságodon nem tudsz változtatni, de a szokásaidon igen - törekedj az egyéb káros hatások kizárására. Kockázati tényezőnek számít az elhízás, a vitaminhiányos étrend, a dohányzás, a mozgásszegény életmód és a magas vérnyomás. Segíthetsz szervezetednek különböző gyógynövényekkel, táplálékkiegészítőkkel is: ilyen a fokhagyma, a fagyöngy és a galagonya.

Problémaokozó kompenzáció

Bár tűsarkakon magasabbnak érezheted magad, a viselet nem olyan jó barátod, mint hiszed. Ha hat centi pluszt ad a cipőd, számos egészségügyi problémával számolhatsz. A lista a krónikus térd- és hátfájással kezdődik, az Achilles-ín-gyulladással folytatódik, és a lábfej deformálódásánál fejeződik be.

13 egészségre veszélyes ruhadarab

Nézegess képeket!

Elolvasom

Amikor ilyen cipőt viselsz, megváltozik a természetes testtartásod és a súlypontod. Ahhoz, hogy ne bukj orra, az egész tested erőfeszítést tesz, ami a hátad alsó részén koncentrálódik, ez okozza a derékfájást. Persze nem kell lemondanod a magassarkúról, de nem tanácsos mindennap viselned. Figyelj oda a jelekre, és, ha kellemetlenséget tapasztalsz, válts lapos talpú cipőre. Csak hetente egy-két alkalommal hordd azt, ami hat centinél magasabb.

Szülési komplikáció - császármetszés

A testmagasság a szülésnél is fontos szerepet játszik. Nagyobb a kockázata a császármetszésnek, ha 150 centinél alacsonyabb vagy, de már 160 centi alatt is adódhat gond. Mivel az alacsony nők medencéje kisebb, az anatómiai sajátosság akadálya lehet a természetes szülésnek. Régebben ez gyakran vezetett szülési komplikációkhoz, ma már szerencsére nem jelent nagy problémát.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Dr. Sobel Gábor szülész-nőgyógyász szakorvos szerint nem kell aggódnod, hiszen a terhesgondozás során már kiderül, hogy mekkora a magzat, és az orvos ennek megfelelően kezeli a helyzetet. Érdemes folyamatosan konzultálnod az orvossal, az esetlegesen adódó komplikációkról is részletesen beszélni, hogy minden helyzetre felkészülhess, és biztonságban érezd magad.

Ezt is szeretjük