A legegészségtelenebb tavaszi viseletek

Te is hordod őket?

Szűrd ki azokat a darabokat a ruhatáradból, melyek merényletnek számítanak az egészségedre nézve!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Előfordulhat, hogy gyakran hordasz olyan ruhákat, cipőket, melyek - bár divatosak - viselése egészségügyi szempontból megkérdőjelezhető. A miniszoknya, a rövid dzseki vagy a nagy tavaszi kedvenc, a balerinacipő rendszeres hordása mind-mind veszélyeket rejthet magában.

Miniszoknyával a felfázásért

Az 1960-as évek óta hódító miniszoknya kétségkívül az egyik legszexibb darabja a női ruhatárnak. Megalkotója, az angol Mary Quant 1955-ben valószínűleg nem is sejtette, mekkora divatot teremt az aprócska szoknyával.

Népszerűsége ellenére azonban nem kimondottan egészséges viselet. Bár a tavasz és a jó idő beköszöntével a miniszoknya lényegesen kevesebb veszélyt rejt magában, viselése ilyenkor sem kockázatmentes. Ha hajlamos vagy a felfázásra, jobb, ha a kurta ruhadarabot nyár közepéig inkább száműzöd a szekrénybe.

A nők hajlamosabbak a felfázásra, mint a férfiak, ennek hátterében pedig egy anatómiai különbség áll. Mivel a női húgycső jóval rövidebb, mint a férfiaké, a kórokozók könnyebben jutnak fel a húgyhólyagba, és okoznak gyulladást. Ha pedig erre a biológiai eltérésre még egy aprócska szoknyával rásegítesz, nem biztos, hogy jót teszel magaddal.

Rövid dzseki és csípőnadrág a belső szervek gyulladásáért

A dzseki és a kabát alapvető szerepe, hogy takarja, illetve óvja a felsőtestet a hidegtől. Az, ha a dzseki nem ér le a derekadig, talán divatos viselet, funkcióját azonban nem látja el. A folytonosan kivillanó derék még a kellemesebb hőmérsékletű tavaszi napokon sem veszélytelen. Igazán egészségtelen viseletté azonban akkor válik, amikor csípőnadrágot húzol hozzá, és a belső szerveket - elsősorban a vesét és a petefészket - kiteszed a hidegnek.

13 egészségre veszélyes ruhadarab

Nézegess képeket!

Elolvasom

A vesemedence-gyulladás nem csupán kínzó fájdalmakkal jár, de szövődményként a vesék hegesedésnek indulhatnak, sőt, akár veseelégtelenség is kialakulhat.

Bár a petefészek-gyulladást általában nemi betegség okozza, olykor a lenge öltözködés következtében kialakuló felfázással, vesemedence-gyulladással áll összefüggésben. Ha rendszeresen van hólyaghurutot, a betegség idővel átterjedhet a petefészkekre is. Ha pedig a gyulladást nem kezelik időben, egészen a meddőségig fajulhat a dolog.

Lapos, fájdalmas talpakon balerinacipővel

Nem csupán a magas sarkú cipők lehetnek egészségtelenek, ortopédiai szempontból a túlságosan lapos lábbelik sem szerencsések. A vékony, lapos talpú cipőkben - például a balerinacipőben - járás közben a sarkad közvetlenül a talajhoz csapódik, ami fokozott terhelést jelent számára. A sarok megterhelése pedig nem csupán az ízületeknek, de a gerincnek sem tesz jót.

Ha lúdtalpas vagy, különösen rossz választás a lapos talpú, sarok nélküli cipő, mivel elősegítheti a csonthártyagyulladás kialakulását. A gyulladás következtében kialakuló fájdalom ilyenkor nem hátul, hanem a sarok talpi részén, alul jelenik meg.
A betegség kialakulásának oka, hogy a lábboltozatot tartó izomzat meggyengül, és mind nagyobb terhelés nehezedik a sarokcsontról kiinduló és a láb első részén végződő erős, kötőszövetes lemezre.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Amennyiben lúdtalpas vagy, és sarok nélküli cipőt hordasz, ez a lemez minden lépésnél túlfeszül, és húzza a sarokcsont csonthártyáját. A folyamat következtében pedig kialakul a csonthártyagyulladás.

Az ideális és egészséges sarokmagasság körülbelül két-három centiméter. Ha tehát olyan cipőt vásárolsz, melyet mindennapi használatra szánsz, tartsd ezt szem előtt.

Ezt is szeretjük