7 hatékony tipp, mellyel megelőzheted a rákot

Néhány apróbb életmódbeli változtatással egészen sokat tehetsz azért, hogy elkerüld a daganatos betegségek kialakulását.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az elmúlt húsz évben egyértelművé vált a táplálkozás és a rák kialakulása közötti összefüggés. Becslések szerint az összes daganatos megbetegedés 30-40%-a köthető a táplálkozáshoz vagy az egészségtelen életmódhoz.

Az olyan teljes értékű élelmiszereket, mint a zöldségek és a gyümölcsök, funkcionális élelmiszereknek nevezik. A természetes vagy tudományosan kifejlesztett tápanyagokkal dúsított feldolgozott élelmiszerek, mint a kenyérfélék, gabonafélék, tejtermékek vagy gyümölcslevek, szintén funkcionális élelmiszereknek tekinthetők.

Azonban ez utóbbiak – a hozzáadott tápanyagok miatt – nem biztos, hogy ugyanazt a hatást érik el, mint az olyan teljes értékű táplálékok, mint a zöldségek és a gyümölcsök.

Kerüld a sót!

Korlátozd az elfogyasztott só mennyiségét: napi hat gramm sónál ne vigyél be többet a szervezetedbe. A só és sóban tartósított élelmiszerek ugyanis feltehetően felelősek a gyomorrák és más emésztő-szervrendszeri daganatos megbetegedések kialakulásáért. Arra azonban ügyelj, hogy ne ess át a ló túlsó oldalára, hiszen a sómentes táplálkozás jódhiányhoz, illetve pajzsmirigybetegségekhez vezethet.

Étrend-kiegészítők – csak módjával!

Szervezeted sokrétű tápanyagigényét a megfelelően összeállított és kellően színes étrend fedezi. Ráadásul a változatos táplálkozásnak nagy szerepe van a rákos megbetegedések megelőzésében is. Nem biztos, hogy elegendő, ha a vitaminokat étrend-kiegészítők formájában juttatod be a szervezetedbe. Hiszen az étrend-kiegészítők hasznosságának, létjogosultságának megítélése még mindig ellentmondásos.

A szoptatás pozitív hatásai

A WHO ajánlásának megfelelően hat hónapos korig kizárólag anyatejes táplálás javasolt. Epidemiológiai bizonyítékok és ellenőrzött tanulmányok bizonyítják, hogy a szoptatás csökkenti a mellrák és a petefészekrák kialakulásának veszélyét. Nem mellékesen pedig a baba fejlődésének, illetve egészségének is jót tesz.

Hizlaló ételek és italok mellőzése

Korlátozd az energiadús élelmiszerek fogyasztását, kerüld a cukros üdítőket, és csak alkalmanként fogyassz gyorséttermi ételeket. Ezzel jó eséllyel megelőzheted a rákos megbetegedések kialakulását, valamint a túlsúly ellen is hatékonyabban veheted fel a harcot.

Növényi eredetű táplálékok

Elsősorban növényi eredetű élelmiszereket fogyassz. Egyél naponta öt adag zöldséget vagy gyümölcsöt - a magas keményítőtartalmú zöldségek, mint például a burgonya, kivételt képeznek. Lehetőség szerint fogyassz teljes értékű gabonaféléket vagy hüvelyeseket - minden egyes étkezéskor. Továbbá korlátozd a finomított keményítőt tartalmazó ételek - fehér kenyér, finomított lisztből készült pékáruk – bevitelét. Általában elmondható, hogy a növényi eredetű - tápanyagban és rostokban gazdag – élelmiszerek biztosítják a legjobb védelmet a rák számos típusa ellen.

Kerüld az állati eredetű élelmiszereket!

Korlátozd a vörös húsok és a húskészítmények bevitelét. Maximum fél
kilónyi vörös húst fogyassz egy héten, és húskészítményekből is csak nagyon keveset egyél. Az állati eredetű élelmiszerek táplálóak és egészségesek, de csak akkor, ha kis mennyiségben fogyasztod őket.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Mozgás!

A mozgás legyen része a mindennapjaidnak. Elég, ha mérsékelten vagy aktív: napi harminc perc séta gyors tempóban megfelelő lehet. Idővel azonban napi hatvan percre is növelheted ezt az adagot. Csökkentsd a tévézésre fordított időt. Az urbanizált területeken az emberek fizikai aktivitása sok esetben a természetes szint alatt van. Ne kövesd ezt a példát! Arra is ügyelj, hogy testtömeg-indexed legyen a lehető legkevesebb - a normál határokon belül. Az átlagos testtömeg-index - BMI - felnőtteknél 21-23.

OLVASD EL EZT IS!

legkoondicionalo
  • légkondicionáló
  • tünetek és betegségek

3 súlyos betegség, amit a légkondicionáló okoz

csipkes felso  nagy
  • gyógynövény
  • tünetek és betegségek

Hasi görcsök, puffadás, székrekedés

Ezt is szeretjük