Az 5 legjobb vízhajtó gyógynövény
Unod már a diétázást, de a súlyvesztést nem akarod abbahagyni? Vagy csak tisztítókúrára lenne szükséged?
Nyírfa
A nyírfalevél teája kiváló vizelethajtó, vértisztító és gyulladáscsökkentő, de ismert görcsoldó és fertőtlenítő hatása is. Alkalmazzák enyhébb fertőzéses húgyúti megbetegedésekben, vesekő és vesehomok kialakulásának megelőzésére, reuma ellen. A népi gyógyászatban a fiatal fák nedvét vizelethajtásra használták.
A homeopátiában nem csak a levelét, hanem a kérgét is hasznosítják, de a vízhajtó tea csak a levélből készül.
Tea elkészítése
Két deci vízzel forrázz le egy teáskanálnyi szárított, apróra vágott nyírfalevelet, hagyd állni 10-15 percig, majd szűrd le. Naponta három-négy csészényi tea fogyasztása ajánlott.
Mecseki tea
A mecseki tea másik neve a méhfű. Aromája olyan kellemes, hogy nem csak vizelethajtási és gyógyítási célból érdemes fogyasztani, hanem élvezeti teaként is megállja a helyét. Remek ellenszer meghűlésre, de a gyermekek, illetve az idősek álmatlanságán is segít.
Tea elkészítése
Két deci forró vízzel forrázz le másfél teáskanálnyi füvet, és hagyd állni egy bő negyedórát, majd szűrd le. Naponta három-négy csészényi tea fogyasztása ajánlott. Vizelethajtás céljából főként reggel éhgyomorra és este lefekvés előtt ajánlott inni egy-egy csésze teát.
Angyalgyökér
Gyakran használják epebántalmak esetén, teája vizelethajtó, vértisztító hatású, de csökkenti a köhögést is. Kétévesnél fiatalabbnak nem szabad adni. Arra is figyelned kell, hogy ha rendszeresen iszod teáját, akkor kerüld a napot és a szoláriumot, mert fényérzékenységet okozhat. Ha gyomorfekélyed van, akkor pedig kérdezd meg orvosodat, hogy fogyaszthatod-e, mert nem minden adagolása gyomorkímélő.
Tea elkészítése
Két deci vízben főzz öt percig egy evőkanál szárított, apróra vágott angyalgyökeret, majd hagyd állni három percig. Ezt követően szűrd le. Naponta két-három csészényit fogyassz belőle.
Legyezőfű
A legyezőfű hajdanán a boszorkányok eszköze volt: bódító illata segítségével szabadultak ki földi testükből. A pogány rítusokban nagy szerepet játszott, a druidák szent füve volt. A konyhában leginkább a sör és a bor ízesítésére használják, a gyógyászatban pedig alkalmas a gyomor- és nyombélfekély tüneteinek enyhítésére, valamint erős vizelethajtó hatása van.
Tea elkészítése
Egy-két evőkanál szárított legyezőfüvet egy csésze forró vízzel önts le, majd tíz percig hagyd állni. Napi három alkalommal fogyaszd.
Áfonyalevél
Az áfonya főként erdőkben található meg, termése kicsi, bogyós termés, jellegzetes ízzel. Igen magas az ásványi só, fém- és nyomelemtartalma, aminek következtében gyógyászati felhasználása rendkívül sokrétű.
Az áfonyabogyó tea íze rendkívül kellemes és frissítő. Lehűtve szörpként is fogyasztható, arról nem is beszélve, hogy nagyon sok vitamint tartalmaz. Ha azonban nem a bogyót, hanem a levelet készíted el teának, akkor egy remek vizelethajtó csodaszert kapsz.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Tea elkészítése
Két evőkanál szárított, apróra vágott vagy tört áfonyalevelet forrázz le három deci forró vízzel, majd hagyd állni öt percet. Szűrd le, és reggel idd meg éhgyomorra.
OLVASD EL EZT IS!
- gyógynövény
- tünetek és betegségek
Hasi görcsök, puffadás, székrekedés
- táplálkozás
- fertőzés
A szalmonellafertőzés vészjelző tünetei
- táplálkozás
- fertőzés