3 betegség, amit a táskás szem mutat

Fordulj orvoshoz!

Ha a szemed alatt óriási duzzanatok a sok alvás ellenére sem múlnak el, keresd fel orvosodat, eláruljuk, miért!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A stressz, az állandó hajtás és az ebből fakadó folytonos alváshiány megviseli a szervezetet. Ennek legelső és legszembeötlőbb tünete a szemek alatti duzzanat. De nemcsak a feszült életvitel, hanem az anyagcsere-folyamatok is szerepet játszanak a táskák kialakulásában. Végül pedig különböző betegségek is állhatnak a szem alatti kötőszövetek megduzzadásában.

Vashiány

A vashiánynak számos egészségügyi következménye lehet, többek között fáradékonyság, állandó kimerültségérzet, gyengeség vagy akár vérszegénység is, de az egyik leglátványosabb külső tünete a táskás szem. Amennyiben a szervezeted nem jut elegendő vashoz, a hemoglobinszinted csökken, így vérellátási zavarok léphetnek fel a testedben. Ennek következtében a szemed alatti terület nem jut elegendő oxigénhez: ezért alakulnak ki a bosszantó, sötét táskák, amelyeket még sminkkel is csak nehezen lehet eltüntetni.

Így szüntesd meg!

A szem alatti táskákat tehát megszüntetheted, ha vashiányodat orvosolod. Itt elsősorban az étrended átformálására gondolj, ne a gyógyszertárban kapható vastartalmú gyógyszerekre. Az állati eredetű táplálékok fogyasztása - mint például máj és tonhal - fontos, ugyanis ezek vastartalma igazán magas.

A 15 legjobb vitaminforrás

Nézegess képeket!

Elolvasom

Akkor sem kell kétségbe esned, ha a vegetáriánusok táborát erősíted, ebben az esetben fogyassz sok spenótot és olajos magvakat. A C-, illetve B-vitamin pótlása elengedhetetlen, mert ezek segítenek abban, hogy a vas fel tudjon szívódni a szervezetedben. Légy türelmes, a vashiány megszüntetése akár hónapokba is telhet.

A jó látás titka

Ha nem annyira a szemed alatti táskák aggasztanak, inkább a látásod egészsége, nézd meg videónkat.

Veseproblémák

A szem alatti duzzanatot, bármilyen meglepő, a szervezeted nem megfelelően működő vízháztartása is okozhatja. A táskák ilyen esetben azért alakulnak ki, mert nagy mennyiségű folyadék préselődik a véredből a tested szöveteibe. Ne vedd félvállról, ha ilyen tünettel találod szemben magad, ugyanis ez vesebetegségre utalhat.

Az étrend alakítása

Ha meg akarod előzni a veseproblémák kialakulását, illetve nem szeretnéd, ha súlyosbodna a helyzet, étrended alakításával tudsz problémán segíteni. Érdemes csökkentened a sófogyasztást, valamint kerülnöd a fűszeres ételeket, mert ezek meggátolják a folyadékürítést. Ráadásul a veseproblémák mellett a szív- és keringési betegségek kockázatát is növelik.

Allergia

A szemed alatti terület nem véletlenül annyira érzékeny, a testednek ezen a részén található az egyik legvékonyabb bőrfelület. A mindössze fél milliméter vastag bőrt bármi könnyedén irritálhatja, így az ott futó hajszálerek kitágulnak, és a terület sötétté, karikássá válik. Emiatt a kötőszövetek megduzzadnak, és a szemed alatt megjelennek a táskák.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt tedd, ha allergiára gyanakszol!

A tünetet leggyakrabban valamilyen környezeti probléma okozza, elsősorban allergiára kell gyanakodnod. Ebben az esetben kérd ki háziorvosod véleményét, és menj el allergiavizsgálatra, amely mindent kimutat. Ha beigazolódott a gyanú, és valóban allergia okozza a problémát, érdemes megfontolnod a gyógyszerszedést, illetve amennyire csak lehet, kerüld az allergiát kiváltó tényezőket.

OLVASD EL EZT IS!

viz tenyer
  • cukorbetegség
  • tünetek és betegségek

Állandóan szomjas vagy?

Ezt is szeretjük