Így használd a LinkedInt, ha jó állást szeretnél: nagyon nem mindegy, milyen a profilod
A LinkedIn hasznos platform az álláskeresők számára: így használd, hogy tényleg gyorsan megkaparintsd álmaid melóját.
Manapság már nem csak a jó önéletrajz hozhatja meg a sikert az álláskeresésben. Sőt, sokszor ez édeskevés hozzá. A cégek általában már a jelentkezők közösségi oldalait is csekkolják a kiválasztási folyamat során. A LinkedIn pedig különösen hasznos lehet, ha azt szeretnéd, hogy felfigyeljenek rád, és téged szemeljenek ki.
Sokan nem ismerik, és nem is használják a LinkedInt, pedig jócskán megnövelheti annak az esélyét, hogy az ember minél hamarabb jó állásra találjon. És nem elég, ha csak regisztrálsz, feltöltöd a profilképedet, és beírod, jelenleg hol dolgozol: ennél többre van szükség ahhoz, hogy megakadjon rajtad a HR-esek szeme.
Így használd a LinkedInt álláskereséshez
Sugalljon profizmust a fotód!
A LinkedIn nem az az oldal, ahová a családdal, barátokkal készült képeket, vagy a csinos szelfiket kell feltölteni. Ha lehet, kérj meg valakit, hogy készítsen rólad egy komoly, professzionalitást sugalló fotót: deréktól vagy válltól felfelé szerepelj rajta, ne légy túl komoly, de ne is nevess, miközben készül a kép. Elég egy enyhe mosoly, ami kedvességet sugároz, és figyelj arra is, hogy olyan ruha legyen rajtad, ami szerinted megfelelő az általad megcélzott munkakörökhöz.
Töltsd ki részletesen a profilodat!
Ne csak az alapadatokat írd bele a profilodba, hanem az önéletrajzod részleteit is - erre külön van is lehetőség az oldalon, sőt kéri is a regisztrációkor. Oszd meg, hol tanultál, milyen munkahelyeken dolgoztál, milyen pozíciókat töltöttél be, milyen készségekre volt ezekhez szükséged. A készségeket, kompetenciákat - skilleket - később külön is megadhatod. Nyugodtan töltsd fel az ajánlásaidat, referenciáidat, és használj a szakmádhoz szükséges kulcsszavakat.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Jelezd, hogy nyitott vagy a lehetőségekre!
Az oldalon van egy olyan lehetőség is, hogy beállíthatod, jelenleg állást keresel-e, nyitott vagy-e a különböző ajánlatokra, munkalehetőségekre. Ha szeretnél új munkát, ezt mindenképpen érdemes beállítanod, de légy óvatos. Több opció is van, és ha nyilvánosra állítod ezt, akkor mindenki - az ismerőseid és akár a jelenlegi munkaadód is - láthatja, hogy váltani szeretnél. Ha ez nem probléma, akkor persze mehet a nyilvános opció, egyéb esetben azonban érdemes azt választani, hogy csak a toborzók - recruiterek - láthassák, hogy álláskereső állapotban vagy.
Építsd a kapcsolathálót!
Ha kész a profilod, próbáld elérni, hogy minél több kapcsolatod legyen, minél több ember és cég számára láthatóvá válj. Jelöld be az ismerőseidet, a jelenlegi és exkollégáidat, azokat az embereket, akiket a szakmából vagy bármilyen szakmai rendezvényről ismersz. Csatlakozz szakmai vagy álláskereső csoportokhoz, és ne feledkezz meg azokról a cégekről sem, amikhez szívesen igazolnál: keress rájuk, kövesd be őket!
Ossz meg linkeket, eredményeket!
A LinkedIn profilodhoz adhatsz linkeket is, amik a publikációidra, előadásaidra, elért eredményeidre mutatnak, feltölthetsz szakmai eseményekről fotókat, és posztként is megoszthatod ezeket. Közzétehetsz szakmai mérföldköveket, amikre felfigyelhetnek a HR-esek, és bármit, amiről úgy gondolod, hogy felkeltik a figyelmüket, és azt üzenik nekik, hogy rád van szükségük. És ügyelj arra is, hogy mindig frissítsd a profilodat, folyamatosan legyen naprakész.
Olvass tovább! 2 kérdés, amit mindenképp tegyél fel az állásinterjún
Amennyiben elérkezik az interjúd utolsó mozzanata, kérdezd meg leendő munkaadód képviselőjétől az alábbiakat: így garantáltan megkapod a melót.
Tedd fel ezt a 2 kérdést az állásinterjú végén, és garantáltan tiéd lesz a meló
Nem mindegy, milyen kérdésekkel végződik az állásinterjúd.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- állásinterjú
- érzelmi intelligencia
Az érzelmi intelligenciádat tesztelik, pedig nem is sejted - 5 kérdés, amivel felmérhetik az EQ-t az állásinterjún
- álláskeresés
- állásinterjú