Vasút menti viskók, omladozó házak és mélyszegénység: ilyen szörnyű az élet a bangladesi nyomornegyedekben

Megrázó képeken a dakkai nyomornegyedek: így élnek a legszegényebbek Bangladesben.

A bangladesi nyomornegyedek

Dakka, a világ egyik legnagyobb városa több mint 16 millió lakossal rendelkezik, akik közül rengetegen élnek rossz anyagi körülmények között.

A bangladesi főváros körülbelül ötezer nyomornegyedet rejt, melyek lakói a legszegényebb rétegek közül kerülnek ki, és szörnyű körülmények közt élnek a telepeken.

Ilyen az élet a bangladesi nyomornegyedekben

A lakók nagy része dolgozó ember, kis fizetésükből azonban nem tudnak jobb életkörülményeket teremteni maguknak és családjuknak. Sokan közülük vasút menti viskókban, omladozó házakban élnek, és a tisztálkodást is gyakran a szemetes utcán kell megoldaniuk. Számos fotós ellátogatott már Dakkába, hogy megmutassa a mélyszegénységben élők helyzetét, és felhívja a figyelmet a problémára. Szomorú, megrázó képeken örökítették meg a nyomornegyedek lakóit.

Dakka egyik nyomornegyedének lakói a vasútvonal mellett élnek közvetlenül a sínek mellett. Sokan közülük az ételeiket is itt készítik el.
Fotó: Northfoto
Forgalmasabb időszakokban akár 20-30 percenként is elhalad a viskók mellett egy-egy vonat.
Fotó: Northfoto
Az emberek életük egy részét a síneken élik, gyakran ezek mellé vagy fölé teregetik ki az utcán mosott ruháikat, sőt a gyerekek is itt játszanak.
Fotó: Northfoto
A viskókban nincs víz, így azt mindig a legközelebbi kútból viszik magukkal.
Fotó: Northfoto
A környéket ellepi a szemét, az emberek pedig fürdőszoba és bevezetett víz híján sokszor az utcán mosakodnak.
Fotó: Northfoto
Bár a lakók jó része dolgozik, mégis mélyszegénységben élnek, és gyakran éheznek. Ezen a fotón két asszony szerény hozzávalókból készít ételt.
Fotó: Northfoto
A gyermekek egy része iskolába jár, és kíváncsian fogadják a látogatókat.
Ha akad egy-egy televízió a telepen, a lakók gyakran összegyűlnek, és együtt nézik azt.
Fotó: Northfoto

Múzsák a csók után irodalmi est

Egy különleges estére számíthat, aki velünk tart, amely során életutak, művészet és anyaság fonódik össze a színpadon. Hernádi Judit és Tarján Zsófia őszintén mesélnek anya-lánya kapcsolatukról: hogyan élte meg a művésznő a gyermekvállalást, milyen érzés volt Zsófinak híres édesanya mellett felnőni.A könyvben szereplő nők történeteiről Bálint Lilla szerző mesél, míg Hernádi Judit egy-egy megrázó vagy felemelő könyvrészletet olvas fel. 

Promóció

Képek: Northfoto.

Ezt is szeretjük