Pajzsmirigyeseknek nem ajánlottak: 10 étel, ami a gátolja a jód felszívódását
Hiába egészségesek vagy finomak, alulműködés esetén nem szabad belőlük sokat fogyasztani.
A jód a szervezet számára fontos nyomelem, ami elsősorban a pajzsmirigyben raktározódik, támogatva a trijódtironin és a tiroxin hormonok termelődését. Pajzsmirigy-alulműködés esetén ezért sok esetben a kezelés mellett a jódpótlást is előírják az orvosok.
Bár a nyomelem pótlása sajnos nem minden esetben jelent megoldást, a napi jódszükséglet bevitele elengedhetetlen a megfelelő anyagcsere-folyamatok biztosításához. A hivatalos napi ajánlott beviteli érték 150 mikrogramm, a terhes és szoptatós kismamáknál, valamint a sportolóknál ennél több. Túladagolni nehéz, a napi mennyiség legalább öt-tízszerese esetén fordulhat csak elő.
A jód felszívódását gátolják
A jód nagy mennyiségben megtalálható a tengeri halakban, a tenger gyümölcseiben, az algákban, egyes gyümölcsökben, így a fekete áfonyában és természetesen a jódozott sóban. Felszívódását az A-vitamin- és szeléntartalmú ételek segítik, akad viszont néhány olyan alapanyag, ami gátolja a hasznosulást. Teljesen kizárni őket nem szabad az étrendből, de betegség esetén körültekintően kell bánni velük.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- pajzsmirigy
- tünetek és betegségek
Megváltozik az arc a betegségtől: mi mutatja, hogy a pajzsmiriggyel komoly baj van?
- depresszió
- cukorbetegség