Emésztőrendszeri betegségek természetes orvoslása
Emésztésed egyensúlyát könnyű felborítani. Ne szedj rá gyógyszert, olvasd el tippjeinket!
Emésztési zavarok
Az emésztési zavarok hátterében az esetek legnagyobb hányadában a helytelen táplálkozás áll. A túl gyors evés, a nem megfelelően megrágott falatok, a nehéz, zsíros ételek, vagy a rendszertelen étkezés már néhány nap alatt felborítják az emésztési folyamatok egyensúlyát. Az ebből adódó gondok igen sokfélék lehetnek, jelentkezhetnek székrekedés, hasmenés, hányinger, vagy akár puffadás formájában is.
Természetesen a legjobb és legésszerűbb megoldás az volna, ha táplálkozásodat rendszeres és egészséges alapokra tudnád helyezni, ez azonban nem mindig sikerül, pláne nem folyamatosan.
Végtére is előfordulhat akár napokon keresztül is, hogy nincs időd főzni, vagy főtt ételt enni, hanem csak gyorsan bekapsz egy hideg szendvicset állva, vagy a gép előtt ülve, aztán este meg jól belaksz valami nehéz, zsíros étellel. Így tehát sok esetben maradnak a mesterséges szerek, gyógyszerek, gyöngyök, pezsgőtabletták, holott ugyanolyan – ha nem jobb – eredményt érhetsz el természetes alapanyagokat tartalmazó szerekkel, illetve gyógynövényekből készült teákkal.
Gyomorbántalmakra alkalmazható teák
Borsmenta
A borsmenta nagyon sokrétű gyógynövény, hatásai révén remekül alkalmazható szélhajtásra, görcsoldásra, idegnyugtatásra, étvágytalanság ellen, valamint renyhe gyomorműködés esetén. Maximálisan megnyugtatja a háborgó gyomrot, így a hányingernek az egyik legmegfelelőbb ellenszere lehet.
Citromfű
A citromfű szintén görcsoldó és szélhajtó, serkenti az étvágyat és az epeműködést.
Kamilla
A kamilla nemcsak finom, hanem a belőle készült tea sok betegség megoldását jelentheti. Inhalálva segít a légúti megbetegedések leküzdésében, borogatásként használva nyugtatja az ízületeket, megszünteti a gyulladásokat. Teaként gyomornyugtató, enyhe szélhajtó és étvágynövelő hatásai miatt alkalmazzák leginkább.
Macskagyökér
A macskagyökér elsősorban az idegeknek tesz jót, hiszen nyugtatja őket, segíti az ellazulást, ezáltal az idegi alapon kialakult gyomorbántalmak kezelésében nagy hasznát veheted.
Köménymag
A köménymagról csak kevesen tudják, hogy csodálatos gyógyítója a gyomornak. Egyrészt erős emésztésserkentő hatása révén segít, másrészt pedig növeli az étvágyat, és erősíti az ízlelést.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Koriandermag
A koriandermagnak erős szélhajtó hatása van, mellyel segíti a felesleges és feszítő bélszelet kihajtani a szervezetből. Ezen kívül serkenti az emésztést, és növeli az étvágyat.
Libapimpőfű
Remekül megszünteti a hasmenést, segít a gyomorban, illetve a bélben kialakuló vérzések elkerülésében, valamint megszünteti a bélhuruttal járó panaszokat is.
Kakukkfű
Fertőtlenít, nyugtatja a gyomrot és a beleket, segít a bélférgek elkerülésében, valamint helyreállítja az emésztés egyensúlyát és egészséges működését.
Diólevél
A diólevél remek féregtelenítő szer, kezeli a gyomor-, illetve a bélhurutot, étvágyserkentő, valamint vértisztító hatása révén pedig hozzájárul a szervezet teljes méregtelenítéséhez.
Hányinger elleni teakeverék
Hozzávalók:
- Borsmenta – 3 rész
- Citromfű – 5 rész
- Ezerjófű – 5 rész
- Kamilla – 5 rész
- Macskagyökér – 5 rész
- Kerekrepkényfű – 2 rész
1 evőkanál keveréket forrázz le 2 deci forrásban lévő vízzel. Fedd le a csészét, hagyd állni negyed órát. Szűrd le, és már fogyaszthatod is.
Felfúvódás elleni teakeverék
Hozzávalók:
- Kamilla – 5 rész
- Köménymag – 5 rész
- Borsmenta – 3 rész
- Koriandermag – 5 rész
- Vidraeleckelevél – 2 rész
Forrázz le egy evőkanálnyit az összekevert növényekből annyi vízzel, ami a szokásos reggeli csészédet megtölti. Hagyd állni 5 percig lefedve, szűrd le, majd idd meg reggel.
Hasmenés elleni teakeverék
Hozzávalók:
- Libapimpőfű – 10 rész
- Apróbojtorjánfű – 10 rész
- Kakukkfű – 10 rész
- Borsmenta – 10 rész
- Diólevél – 20 rész
- Gyömbérgyökér – 10 rész
Egy evőkanállal tegyél a teakeverékből 2 deci forrásban lévő vízbe, majd főzd 5 percig. Ha kész, szűrd le, ne hagyd állni, és már fogyaszthatod is.
OLVASD EL EZT IS!
- gyógynövény
- tünetek és betegségek
Hasi görcsök, puffadás, székrekedés
- táplálkozás
- fertőzés
A szalmonellafertőzés vészjelző tünetei
- táplálkozás
- fertőzés